Trwa ładowanie...

To imię bije rekordy popularności w Polsce. Rodzice nie znają jego strasznego znaczenia

Przez ostatnie lata to imię żeńskie zyskało na popularności. Rodzice chętnie nadają je swoim córkom, jednak nie zdają sobie sprawy z tego, że jedno ze źródeł podaje jego straszne znaczenie.

To imię jest w ostatnich latach bardzo popularne w Polsce
To imię jest w ostatnich latach bardzo popularne w Polsce (Getty Images)

1. Imię bije rekordy popularności w Polsce

Według statystyk, które zostały opublikowane na stronach rządowych, w rankingu popularności imion żeńskich nadawanych dzieciom w 2021 roku, imię to znajdowało się na 12 pozycji. Nadano je 5 988 dziewczynkom. W sumie nosi je 27 687 kobiet. Mowa o Amelii.

Rodzice często decydują się na to imię dla dziewczynki, ponieważ jest nie tylko ładne, ale również łatwe do wymówienia i napisania nie tylko przez dziecko, ale także przez obcokrajowców. Kobieta je nosząca będzie więc w przyszłości miała ułatwione kontakty z osobami z innych państw. Kolejną zaletą, która przemawia za nadaniem tego imienia dziecku, jest fakt, że można je uroczo zdrabniać.

Nie wszyscy rodzice zdają sobie jednak sprawę, jakie znaczenie ma imię w języku greckim.

2. Znaczenie imienia Amelia

Gdy nadchodzi czas wyboru imienia dla dziecka, rodzice zazwyczaj sprawdzają jego znaczenie i cechy charakteru, które opisują osobę je noszącą. Przy wyborze imienia kierujemy się więc nie tylko tym, co nam się podoba. Życzymy naszemu dziecku wszystkiego, co najlepsze już od samego początku. Dlatego chcemy, by imię jak najlepiej do niego pasowało.

Szukając znaczenia imienia Amelia, znaleźć możemy informację o tym, że pochodzi ono od germańskiego "amel" lub "amal" co oznacza pracowity, niezłomny. Jednak niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że niektóre źródła podają jego inne znaczenie.

Niektórzy uważają, że słowo "amelia" pochodzi z języka greckiego. Greckie znaczenie słowa wykorzystywane jest do dzisiaj przez lekarzy. Amelią w medycynie określa się wrodzoną wadę, która polega na całkowitym braku kończyny lub kończyn.

3. Cechy Amelii

Możemy uspokoić rodziców, którym imię to wyjątkowo się podoba. Wystarczy, że przyjmą oni pierwsze źródło za prawdziwe i uważać będą, że to znane już w średniowieczu imię, pochodzi z języka niemieckiego.

Niezależnie od tego, z jakiego języka wywodzi się to imię, Amelie wyróżniają się wśród innych osób wieloma pozytywnymi cechami charakteru. Są to osoby stałe i pewne siebie. W kontaktach międzyludzkich cenią sobie szczerość, a ponadto mają cały zespół cech, które pozwalają osobie noszącej to imię, zostać autorytetem w wybranej przez nią dziedzinie.

Małgorzata Banach, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.