Trwa ładowanie...

Termowentylator do 100 złotych. Szybko ogrzejesz mieszkanie

Avatar placeholder
30.11.2018 11:42
Termowentylator przyda się, kiedy nadejdą chłodne wieczory
Termowentylator przyda się, kiedy nadejdą chłodne wieczory (istockphoto.com/marefoto)

Jeśli z różnych powodów często odczuwamy chłód, a ciepłe skarpety i gorąca herbata nie pomagają, możemy zastanowić się nad wyborem termowentylatora. To niewielkie urządzenie będzie świetnym rozwiązaniem, kiedy temperatura niebezpiecznie zacznie się zbliżać w okolice zera. Na co zwrócić uwagę wybierając termowentylator? Pokazujemy modele do 100 złotych, które nie nadszarpną rodzinnego budżetu.

spis treści

1. Termowentylator – podstawowe parametry

Poszczególne termowentylatory zazwyczaj różnią się od siebie parametrami, dlatego warto zwrócić uwagę na kilka czynników, dzięki którym wybór odpowiedniego urządzenia będzie o wiele prostszy. Co zatem wziąć pod uwagę przy zakupie grzejnika elektrycznego?

Najważniejszym parametrem jest moc termowentylatora (zazwyczaj od 800 do 2000 W) oraz możliwości jej regulacji. W większości modeli mamy do czynienia z dwustopniowym poziomem regulacji, dzięki któremu ogrzejemy określone pomieszczenie w zależności od naszych indywidualnych potrzeb.

Warto zwrócić także uwagę na możliwość nawiewu zimnego powietrza – dzięki temu termowentylator przyda nam się latem. Jeśli chcemy wykorzystać grzejnik elektryczny w domku letniskowym, garażu lub sklepie, powinniśmy zaopatrzyć się w urządzenie ze specjalnym uchwytem, który ułatwi przenoszenie termowentylatora.

Zobacz film: "Kłopoty z cerą zimą? Mamy na to sposoby"

Istotną cechą grzejnika elektrycznego, na którą powinniśmy zwrócić bezwzględnie uwagę, są zabezpieczenia – jeśli termowentylator z termostatywem będzie zbyt długo pracował, sam się wyłączy, a po ochłodzeniu ponownie włączy.

2. Termowentylator – jak działa?

Termowentylator jest zasilany prądem, więc jego podłączenie jest zależne od stałego dostępu pomieszczenia do sieci elektrycznej. Po podpięciu kabla do wtyczki spirala grzejna zacznie się rozgrzewać. Za grzałką znajduje się śmigło, dzięki któremu ciepłe powietrze jest wypychane na zewnątrz, a my możemy cieszyć się ciepłym strumieniem.

Z tyłu termowentylatora znajduje się wlot (w większości modeli zabezpieczony filtrem), który uniemożliwia przedostawanie się kurzu do środka urządzenia. W przedniej części obudowy są dwa pokrętła, jedno służące do włączenia i wyłączenia grzejnika, a drugie do regulacji mocy urządzenia.

Jeśli wybraliśmy urządzenie z chłodnym nawiewem, na drugim pokrętle będzie znajdowała się również informacja dotycząca jego włączenia. Ze względu na niewielką moc działania, termowentylator najlepiej sprawdzi się w niewielkim pomieszczeniu (np. pokoju czy łazience).

3. Stylowy termowentylator do pokoju

Termowentylator to idealne rozwiązanie dla osób, które często odczuwają chłód. Może to być spowodowane niewydolnością tarczycy, nagłym spadkiem wagi, anemią, stresem, zmęczeniem lub po prostu starzeniem się organizmu. W takich przypadkach termowentylator umieszczony w pokoju będzie świetnym wyborem, tym bardziej, jeśli pozostali członkowie rodziny nie odczuwają dotkliwego zimna, szczególnie rąk i stóp. A może chcemy zrobić bliskiej osobie (np. babci) praktyczny prezent?

Grzejnik elektryczny idealnie dopełni stylowe wnętrze. Tym bardziej że wychodzący naprzeciw klientom producenci nie oferują tylko białych i czarnych urządzeń. Czerwone ceramiczne termowentylatory czy te w industrialnym stylu – decyzję pozostawiamy wam. Wybierając designerski dodatek nie zapomnijcie tylko sprawdzić parametrów.

Termowentylator to świetny wybór dla osób, które mają zimne stopy
Termowentylator to świetny wybór dla osób, które mają zimne stopy (istockphoto.com/Evgen_Prozhyrko)

4. Praktyczny termowentylator do łazienki

Jeśli nie lubicie wchodzić do chłodnej łazienki, a ogrzewanie nie zaczęło jeszcze działać, świetnie sprawdzi się praktyczna farelka, którą włączymy na czas korzystania z prysznica bądź wanny. Jednak nie wszystkie urządzenia będzie można postawić w łazience.

Najlepiej wybrać termowentylator ze Znakiem Bezpieczeństwa, a także dokładnie przeczytać instrukcję obsługi urządzenia. Pamiętajmy jednak, że używając termowentylatora w łazience, starajmy się go trzymać jak najdalej od źródła wody.

Polecane dla Ciebie