Trwa ładowanie...

Sześcioraczki z Tylmanowej świętują trzecie urodziny! Jak dziś wyglądają?

 Maria Krasicka
20.05.2022 14:17
Sześcioraczki z Tylmanowej mają już trzy latka
Sześcioraczki z Tylmanowej mają już trzy latka (Instagram)

Trzy lata temu cała Polska żyła informacją o narodzinach nietypowego rodzeństwa. Zarówno rodzice, jak i lekarze nie spodziewali się, że na świat przyjdzie sześcioro dzieci. Obecnie sześcioraczki z Tylmanowej obchodzą swoje trzecie urodziny, a lokalna społeczność przygotowała dla nich niezwykły prezent.

spis treści

1. Sześcioraczki z Tylmanowej

20 maja 2019 r. w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie przyszły pierwsze w Polsce sześcioraczki: Filip, Tymon, Zosia, Kaja, Malwina i Nela. Ciąża została rozwiązana przez cesarskie cięcie w 29. tygodniu. Noworodki ważyły od 890 g do ok. 1300 g i pierwsze miesiące życia spędziły w inkubatorach.

Maluchy szybko zostały nazwane "Sześcioraczkami z Tylmanowej". Ich rodzice od początku postanowili dokumentować postępy dzieci na Instagramie i regularnie publikują urywki z życia niezwykłego rodzeństwa.

2. Trzecie urodziny sześcioraczków

Od tamtej pory minęły już trzy lata. Z tej okazji lokalna społeczność gminy Ochotnica Dolna przygotowała "muzyczną laurkę" – wideoklip, ukazujący szczęśliwą rodzinę z Tylmanowej.

"Jesteśmy niezwykle szczęśliwi i zarazem dumni, że tak wspaniała gromadka mieszka w gminie Ochotnica Dolna i jest częścią naszej lokalnej społeczności. Kochanym trzylatkom pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia, aby wzrastali w radości oraz zdrowiu! By zawsze dostarczali swoim rodzicom niezapomnianych wrażeń oraz cennych wspomnień! Niech oddanie rodziców i poświęcany maluchom każdego dnia czas będzie procentować szczęściem i radościom całej rodziny!" – czytamy na stronie internetowej gminy Ochotnica Dolna.

"Wyraża ona to, co jest najistotniejsze w podróży przez życie i w procesie wychowania, który rozpoczyna się od pierwszych dni życia, a więc budowanie rodzinnych więzi, troskliwa opieka rodziców, okazywana miłość, czułość i troska, które w późniejszym życiu są podstawą budowania relacji z innymi" – podsumowały władze gminy Ochotnica Dolna.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze