Trwa ładowanie...

Syrop malinowy dla dzieci wycofany ze sprzedaży

Główny Inspektorat Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu ze sprzedaży trzech serii popularnego dziecięcego syropu na kaszel z dodatkiem naturalnego soku z malin.

Zobacz film: "Domowe sposoby na grypę i przeziębienie"

1. Produkt leczniczy roślinny

Wycofane zostały następujące serie syropu malinowego Rubital: 010814, 020814 oraz 030814 z datą ważności 08. 2016 r. Ustalenie dot. wycofania z obrotu zostało podjęte po wpłynięciu do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego decyzji własnej producenta leków, którym jest Grzegorz Nowakowski Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej GEMI.

Przyczyną są nieaktualne druki informacyjne, które nie uwzględniały zatwierdzonej zmiany porejestracyjnej typu II – na drukach nie zmieniono kategorii leku z roślinnego tradycyjnego stosowania na tradycyjny produkt leczniczy roślinny.

2. Zastosowanie syropu

Syrop malinowy Rubital może być stosowany przez dzieci już od pierwszego roku życia. Jest przyjmowany pomocniczo w zapaleniu gardła, krtani oraz przełyku. Stosuje się go również w różnych objawach stanów zapalnych dróg oddechowych oraz kaszlu z zalegającą wydzieliną.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.