Trwa ładowanie...

Syrop malinowy dla dzieci wycofany ze sprzedaży

 Katarzyna Krupka
10.12.2015 10:29
Syrop malinowy dla dzieci wycofany ze sprzedaży
Syrop malinowy dla dzieci wycofany ze sprzedaży (Źródło: 123RF)

Główny Inspektorat Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu ze sprzedaży trzech serii popularnego dziecięcego syropu na kaszel z dodatkiem naturalnego soku z malin.

1. Produkt leczniczy roślinny

Wycofane zostały następujące serie syropu malinowego Rubital: 010814, 020814 oraz 030814 z datą ważności 08. 2016 r. Ustalenie dot. wycofania z obrotu zostało podjęte po wpłynięciu do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego decyzji własnej producenta leków, którym jest Grzegorz Nowakowski Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej GEMI.

Przyczyną są nieaktualne druki informacyjne, które nie uwzględniały zatwierdzonej zmiany porejestracyjnej typu II – na drukach nie zmieniono kategorii leku z roślinnego tradycyjnego stosowania na tradycyjny produkt leczniczy roślinny.

2. Zastosowanie syropu

Syrop malinowy Rubital może być stosowany przez dzieci już od pierwszego roku życia. Jest przyjmowany pomocniczo w zapaleniu gardła, krtani oraz przełyku. Stosuje się go również w różnych objawach stanów zapalnych dróg oddechowych oraz kaszlu z zalegającą wydzieliną.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze