Trwa ładowanie...

Syn zadał mamie zagadkę logiczną. Sprawdź, czy znasz prawidłową odpowiedź

Avatar placeholder
20.04.2024 21:42
Ile było gęsi? Zagadka
Ile było gęsi? Zagadka (Getty Images)

Dziennikarka portalu MjakMama24 opisała na jego łamach "zagadkę na inteligencję", którą zadał jej 8-letni syn. Okazało się, że choć dzieci w drugiej klasie nie miały najmniejszego problemu z rozwikłaniem jej, ona przepadła z kretesem. Podobnie jak wszyscy rodzice z klasy jej syna. Czy tobie uda się odgadnąć właściwą odpowiedź?

spis treści

1. Ile było gęsi? Zagadka

- Po chwili [syn] wręczył mi dumny kartkę z rysunkiem podpisanym kilkoma słowami. "Przeczytaj zdania i odpowiedz na nie w 10 sekund" – powiedział. "Szły gęsi gęsiego, jedna za drugą. Ile było gęsi?" - czytam i odruchowo liczę gęsi na rysunku. Krzyczę "11" i w tym samym momencie wiem, że przepadłam. Przecież nie może być to takie proste – mówi dziennikarka.

Spójrz na obrazek i policz gęsi.

2. Rozwiązanie zagadki

Zobacz film: "Czy twoje dziecko jest rozpieszczone?"

W momencie, gdy spojrzymy na ilustrację, naszym naturalnym odruchem jest zliczanie przedstawionych na niej gęsi. Jednak klucz do rozwiązania zagadki tkwi w liczbie wystąpień słowa "gęsi" zawartych w treści pytania. Oznacza to, że prawidłową odpowiedzią, którą bezbłędnie wskazali drugoklasiści, jest 3. Słowo "gęsi" pojawia się na obrazku trzy razy.

3. Lekcja od najmłodszych

Ta z pozoru banalna łamigłówka okazała się dla dorosłych nie lada wyzwaniem. I doskonale ilustruje różnicę pomiędzy dorosłymi a dziećmi.

Dorośli często skupiają się na skomplikowanych i "logicznych" rozwiązaniach, podczas gdy dzieci podchodzą do problemu z większą swobodą i otwartością, co pozwala im dostrzec to, co ukryte jest przed oczami dorosłych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze