Trwa ładowanie...

Łamigłówki dla dzieci – 2 lata, 4 lata, 6 lat, 8 lat, rebusy

Avatar placeholder
30.11.2018 14:09
Łamigłówki są doskonałą alternatywą dla gier komputerowych
Łamigłówki są doskonałą alternatywą dla gier komputerowych (123rf)

Łamigłówki dla dzieci to idealny sposób na kreatywną zabawę, gdy za oknem pada deszcz. Dzięki łamigłówkom dla dzieci nie tylko zajmiemy nasze pociechy, ale też zdobędą one nowe umiejętności. Poziom trudności łamigłówek dla dzieci można bez problemu dopasować do wieku dziecka. Wśród łamigłówek dla dzieci należy wymienić, chociażby gry, układanki, gry dla całej rodziny oraz rebusy.

spis treści

1. Łamigłówki dla dzieci - 2 lata

Łamigłówki dla dzieci w wieku 2 lat są bardzo proste i mają jak najwięcej nauczyć dziecko. Wystarczy, że wybierzemy np. jeden kolor lub kształt w ciągu dnia i na jego podstawie zbudujemy różne gry i zabawy. Wystarczy, żeby łamigłówki dla dzieci w tym wieku były pełne danego koloru, aby utrwalać go w pamięci dziecka. Można również wprowadzać dziecku słówka po angielsku i używać angielskich zamienników.

2. Łamigłówki dla dzieci - 4 lata

Łamigłówki dla dzieci w wieku 4 lat mają za zadanie uczyć dziecko zapamiętywania różnych rzeczy. W tym wieku do łamigłówki dla dzieci potrzebujesz kilku różnych przedmiotów w tym tacki i chusteczki. Starsze dzieci w czasie łamigłówki mogą robić również notatki. Najprostsza łamigłówka dla dzieci polega na tym, że na tacy kładziemy przedmioty i pokazujemy dziecku, które ma je zapamiętać. Następnie dziecko się odwraca, a z tacy znikają niektóre przedmioty, które wkładamy pod serwetkę. W tej łamigłówce dla dzieci chodzi o to, aby dziecko odgadło, czego brakuje.

Zobacz film: "Oddychaj czysto - webcast z dr hab. n. med. Wojciechem Feleszko"
4 powody, dla których gry komputerowe są dobre dla zdrowia
4 powody, dla których gry komputerowe są dobre dla zdrowia [6 zdjęć]

Przypomnijmy, co takiego dzieje się z osobą, która poświęca większość swojego czasu na kontakty z wirtualną

zobacz galerię

3. Łamigłówki dla dzieci - 6 lat

Łamigłówki dla dzieci w wieku 6 lat są idealnym urozmaiceniem imprez urodzinowych. W tym wieku łamigłówki dla dzieci mają za zadanie rozwijanie umiejętności logicznego myślenia. W ramach jednej z łamigłówek można np. poprosić dzieci, aby usiadły w kółku. Jedno dziecko opuszcza pokój, a inne ma się schować. Dziecko ma za zadanie odgadnąć, kogo brakuje. Co ważne w czasie tej łamigłówki dla dzieci, można korzystać z podpowiedzi pozostałych uczestników. Można również ustalić wcześniej ilość podpowiedzi w czasie tej łamigłówki dla dzieci. Ta łamigłówka dla dzieci trwa, aż każde dziecko się schowa lub będzie odgadywać.

4. Łamigłówki dla dzieci - 8 lat

Łamigłówki dla dzieci w wieku 8 lat są już trudniejsze. Dużo ciężej przygotować ciekawą łamigłówkę dla dzieci w tym wieku. Warto jednak wypróbować poniższą łamigłówkę dla dzieci. Do wykonania tej łamigłówki dla dzieci potrzeba dwóch graczy, kartki papieru i długopisu.

ZOBACZ TAKŻE:

Na kartce należy narysować kropki w różnych miejscach, a zadaniem graczy jest stawianie kresek w taki sposób, aby zbudować kwadrat. Taka łamigłówka dla dzieci polega na zdobywaniu punktów za postawienie ostatniej kreski. Wówczas taka osoba może wpisać pierwszą literę swojego imienia w kwadracie. Gdy cała kartka jest zastawiona kwadratami, łamigłówka dla dzieci dobiega końca, a wygrywa osoba, która zdobyła najwięcej punktów. Dzięki takim łamigłówkom dziecko uczy się logicznego myślenia.

5. Łamigłówki dla dzieci - rebusy

Łamigłówki dla dzieci w każdym wieku to również rebusy. Dzięki takim łamigłówkom dla dzieci uczą się one myśleć logicznie i trenują pamięć krótkotrwałą. Łamigłówki dla dzieci powinny stawać się jednak z wiekiem coraz trudniejsze, tak aby dziecko czerpało radość z pokonywania coraz trudniejszych przeszkód.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze