Trwa ładowanie...

Świętujemy dzień ojca. Ale kim właściwie jest ten tata?

Avatar placeholder
22.06.2023 16:39
Materiał sponsorowany przez Zabawkowicz.pl
Świętujemy dzień ojca. Ale kim właściwie jest ten tata?
Świętujemy dzień ojca. Ale kim właściwie jest ten tata? (Unsplash)

Dzień ojca to dobry moment, by przyjrzeć się każdemu tacie. Kim on właściwie jest? Co robi? Co lubi? I jak go oswoić?

Wszystkim dzieciom, które chciałyby poznać lepiej swojego tatę polecamy lekturę Najlepszy tata na świecie. To książka, która tłumaczy, jak mężczyzna staje się ojcem i co go z dzieckiem łączy. Oczywiście na wesoło i w przystępny dla dzieci sposób.

Tata na co dzień

Prawie każdy tata zaczyna dzień od kawy! Młody obserwator może dołączyć do tego rytuału. Wspólny początek dnia może obu ułatwić zmyślne urządzenie. Ekspres do mleka modyfikowanego Baby Brezza – przygotowuje potrzebną mieszankę nawet kiedy tata jeszcze jedno oko ma zamknięte. I tak razem mogą delektować się porankiem.

Najlepszy kompan do zabawy

Z tatą zabawa jest najlepsza. Bo kiedy mama martwi się listą spraw do załatwienia, on potrafi, jak nikt inny, porzucić świat dorosłych i zmienić się w dziecko. Choćby na chwilę. Z tatą najlepiej zbudować fortecę. A jego szalone pomysły mogą przenieść tę zabawę na wyższy poziom. Jeśli np.: sięgnie po klocki w mega skali TUKI. To miękkie figury z magnesami. Można z nich zbudować np.: statek, który będzie się unosił na wodzie.

Kto lepiej niż tata zrobi unik przed nadlatującym burrito? Z nim gra w Latające Burrito to będzie szalona przygoda. Z nadlatującym jedzeniem. Na szczęście, bez konieczności sprzątania, bo to gra karciana... z elementem zaskoczenia.

Podobnie jak rysowanie nosem, które przetestujemy z tatą z pomocą gry Pencil Nose. To gra na czas. A wymaga świetnie rysującego nosa!

Dzielimy wspólne pasje

Tata wciągnie nas w świat swoich pasji. To z nim możemy godzinami składać modele samolotów, majsterkować w garażu. A może nawet zbudować dom? W mikroskali, oczywiście. Pomoże w tym wyróżniony w konkursie Zabawka Roku Boffin II Mój dom. To zabawka konstrukcyjna z instalacją elektryczną, która zasili różne elementy naszej budowli. Do wspólnego majsterkowania przydadzą się narzędzia dla dzieci Zestaw akcesoriów narzędziowych dla dzieci Stanley Jr.

Wspólnie odkrywamy świat

Pora roku temu sprzyja. Na wakacyjne przygody z tatą spakujmy krótkofalówki, sprzęt do pływania, a na długie wędrówki - odpowiednie buty. Z tatą obieżyświatem odkryjemy niejedno miejsce. Warto sprawić mu dobry wózek spacerowy albo nosidło, w którym siedzi się jak „na barana”, a tata prawie nie poczuje, ile dziecko waży. A jak już się zmęczy, zrobić biwak! Warto wyposażyć tatę w kilka przydatnych gadżetów do leśnych wypraw czy biwakowania, jak kompasy, zestawy do rozpalania ogniska, rękawice robocze, kombinerki. I razem odkryć świat mikroorganizmów z pomocą szkieł powiększających i pojemników na leśne okazy.

Z tatą pasjonatem ogrodnictwa możemy grabić, kosić i sadzić rośliny. Wspomóc się tu możemy zestawem narzędzi ogrodniczych Stanley Jr. A z ojcem architektem wspólnie planować całe miasta z drewna lub zagrać w karty jak Architekci i zbudować 7 Cudów Świata.

Wyobraźnia twórców zabawek i produktów dla dzieci dorównuje pomysłowości ojców. A każdy pozwala nam ciekawie spędzać czas razem. I tego życzymy wszystkim ojcom i ich dzieciom. Dzisiaj i na co dzień.

Materiał sponsorowany przez Zabawkowicz.pl
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze