Playhouse Disney-Super Bohaterowie (recenzja)

Ocena 5/5

W ciepłą letnią noc Tosia i Przyjaciele bawią się na łące w berka ze świetlikami, podziwiają gwiazdy i cieszą swym towarzystwem. Nagle po niebie przemyka spadająca gwiazda. Mali detektywi bardzo chcieliby wiedzieć, gdzie spadła. Niestety, rozwiązanie zagadki musi poczekać do świtu - przyszedł czas na powrót do domu i sen.

Gdy rankiem pełni zapału Tosia, Tygrysek i Puchatek mają już ruszyć na poszukiwanie tajemniczej gwiazdy, zostają wezwani na pomoc Królikowi. Ich wyprawa znów zostaje odłożona w czasie. Najpierw obowiązek, później zabawa.

Superbohaterowie zobacz galerię
Superbohaterowie

Problem Uszatego jest duży. Naprawdę ogromny. Gdy rano wszedł do swego ogródka, zobaczył gigantyczne brokuły, gigantyczne marchewki, gigantyczny szpinak - dłuuugi rząd gigantycznych warzyw. Najpierw odrobinę się wystraszył, następnie zdziwił, by na koniec zmartwić. Nie miał pojęcia, co się stało, ani jak poradzić sobie z przerośniętymi jarzynami.

Wezwani na pomoc Detektywi dzięki wnikliwej obserwacji i umiejętności wyciągania wniosków szybko odkrywają, co jest przyczyną rozrostu zieleniny w króliczym ogrodzie.

Okazuje się, że przez przypadek znaleźli rozwiązanie dwóch zagadek jednocześnie.

Tym, co wywołało ten ogromny przyrost warzyw, jest tajemnicza gwiazda, którą Tosia z Przyjaciółmi tak bardzo chciała odnaleźć.

Nie mogąc oprzeć się apetycznym warzywom, Tygrysek z Puchatkiem, jak na łasuchów przystało podskubują tu trochę szpinaku, tam trochę marchewki. Efekt jest niespodziewany, piorunujący. Na jaw wychodzi osobliwa właściwość tych gigantycznych bomb witaminowych. Odważni Detektywi stają się Superdetektywami, wręcz Superbohaterami. Dzięki bardzo zdrowym przekąskom zyskują niesamowite moce. Tygrysek supersiłę, Puchatek superwzrok, Tosia umiejętność latania, a Burek niesamowite przyspieszenie przy wykopywaniu kości. Teraz nie ma dla nich rzeczy niemożliwych i zagadek nie do rozwiązania.

Dzięki supermocom wszystkie problemy i tajemnice dają się rozwikłać w mgnieniu oka. Detektywi są tak bardzo super, że pomagają mieszkańcom Stumilowego Lasu, zanim jeszcze Ci zdążą poprosić o pomoc.

Wszystko układa się idealnie, sprawy idą jak po maśle, a detektywi cieszą się ze swych niecodziennych umiejętności. Gdy okazuje się, że podczas zabawy w Piratów zaginęli ich mali przyjaciele Lumpek i Maleństwo, Bohaterowie są przekonani, że i tą zagadkę rozwiążą błyskawicznie i już niebawem oddadzą zmartwionym mamom ich pociechy. Jednak w trakcie akcji ratunkowej zaczynają dziać się niespodziewane rzeczy, które pokrzyżują im plany.

Czy Tosia, Tygrysek i Puchatek pamiętają jeszcze, jak radzić sobie bez super mocy? Czy poradzą sobie z poważnymi komplikacjami używając jedynie siły swych umysłów? Żeby się tego dowiedzieć, należy obejrzeć bajkę.

Chyba nikogo nie trzeba specjalnie zachęcać do spotkań z Kubusiem Puchatkiem i innymi mieszkańcami Stumilowego Lasu. Przygody, które prezentuje nam Disney w ramach serii o Tosi i jej Klubie Detektywów są wyjątkowo ciekawe.

Zapewniają świetną zabawę przy rozwikływaniu zagadek, zawierają elementy interaktywne, dzięki którym dzieci ćwiczą refleks i spostrzegawczość. Pokazują, jak poprzez doświadczenie można sprawdzić prawdziwość teorii, pomysłu, uczą logicznego myślenia. Ponad to pokazują różnorodność uczuć uwrażliwiając na nie dzieci. Nie można zaprzeczyć, że przy okazji edukacji Kubuś i reszta bawią piosenkami i uroczym humorem.

"Superbohaterowie" to długa (jak na ten cykl) bajeczka. Całość trwa 46 minut. Przygody w niej zawarte podzielone są na 2 części, z których każda ma 2 rozdziały. Dodatkowo na płycie otrzymujemy bonusowy odcinek "Mańka Złotej Rączki" pt. "Zguba".

Podział na części umożliwia łatwe zorganizowanie dziecku przerw w trakcie oglądania, jeżeli uznamy, że prawie 50 minut to za dużo na raz. Dzieci chętniej poddają się ograniczeniom, gdy jasno i wyraźnie określi się granice. W tym przypadku może to być koniec rozdziału zamiast informacji, że za 10 minut wyłączamy (co przecież Maluchowi niewiele mówi) czy nagłego przerwania "seansu".

Oczywiście wszystkie treści w bajce są poprawne, dostosowane do wieku dzieci, dla których Disney tę serię przygotował. Chociaż jak wiadomo korzystniej jest oglądać filmy czy program razem z dzieckiem, zostawienie go samego z Superbohaterami jest całkowicie bezpieczne. Na pewno nie nauczy się niczego niewłaściwego, a wręcz przeciwnie.

Kolejny raz pragnę szczerze podziękować CD Projekt za wszystkie DVD, dzięki którym nawet dzieci nieposiadające Disney Channel mają szansę czerpać radość i korzyści z wyjątkowo udanych programów Playhouse.  

Polecane dla Ciebie

Pytania do lekarzy

Mgr  Robert Gutkowski Psychoterapeuta , Rzeszów umów wizytę

Czy lek Silvecta osłabia skuteczność wkładki domacicznej?

Pytanie zasadniczo do ginekologa, ale program skierował je także do psychologa. Przyglądając się mu uważniej można by zmienić jego kierunek - jak używanie wkładki domacicznej wpływa na zdrowie psychiczne. Pozostając w ramach politycznej poprawności należałoby odpowiedzieć że nie ma żadnych ujemnych skutków. Ja dam pani jednak odpowiedź niepoprawną politycznie. Wyjdę w niej także poza neutralność światopoglądową. Próbując spojrzeć na problem nieco głębiej można powiedzieć że Pani antykoncepcję, (a właściwie wczesnoporonność) wbudowuje w siebie. Antykoncepcja i wczesnoporonność staje się elementem Pani organizmu, a w pewnym sensie także Pani psychiki. Pani organizm otrzymuje coś co ma głęboką symbolikę - zapobieganie nowemu życiu. Idąc dalej można by powiedzieć, że podobnie jak organizm zaczyna zawierać w sobie coś zapobiegającego rozwojowi nowego życia tak też w Pani psychice powstaje pewien obiekt zapobiegający nowemu życiu, w ogóle zapobiegający życiu. Gdyby psychikę potraktować jako składającą się z różnych części to pojawia się taka nowa cząstka która zapobiega życiu (w różnych aspektach). Biorąc pod uwagę, że w człowieku i tak istnieje popęd śmierci (tak przynajmniej uważają psychoanalitycy), to taka nowa śmiertelna cząstka w psychice może działanie tego popędu wzmacniać, a przez to przyczyniać się także do nasilania depresji.

Lek.  Janusz Jaworowski Chirurg , Chirurg plastyczny , Warszawa umów wizytę

Czy piersi po redukcji opadania się wyrównają?

Szanowna Pani, trudno się nie przejmować a radzić w takiej sytuacji można jedynie żeby poczekać bo jest jeszcze wcześnie po operacji. Może się wyrównają. Gdyby jednak miała Pani wątpliwości proszę o zdjęcia do oceny kontakt@drjaworowski.pl dr Janusz Jaworowski specjalista chirurgii plastycznej rekonstrukcyjnej i estetycznej specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej

Mgr  Maciej Rutkowski Psycholog , Psychoterapeuta , Seksuolog , Białystok umów wizytę

Co oznaczają tak bolesne stosunki?

Dzień dobry. Z opisu można wnioskować, że mimo intelektualnej gotowości do uprawiania seksu, emocjonalnie nie jest Pani jeszcze na nie gotowa - stąd prawdopodobnie nikła przyjemność podczas gry wstępnej i pieszczot i ból podczas stosunku. Dodać trzeba, że nierozsądne jest przechodzenie do seksu genitalnego, jeśli gra wstępna nie spełnia istotnej funkcji - czyli nie podnieca. Wygląda na to, że, powodowana uczuciem do partnera, zmusza się Pani do współżycia. Warto zatem na razie rozważyć zasadność podejmowania stosunków na rzecz rozwijania innych form seksualnych zachowań, ponieważ kontynuowanie bolesnych stosunków może skutkować zgeneralizowaną awersją do seksu. Powyższe rozważania niekoniecznie mogą być trafne, dlatego też, w celu rzeczywistego zdiagnozowania źródła problemu, sugerowałbym konsultację seksuologiczną - najlepiej razem z partnerem. Pozdrawiam.

Lek.  Janusz Jaworowski Chirurg , Chirurg plastyczny , Warszawa umów wizytę

Jakie są sposoby na powiększenie piersi?

Szanowna Pani, Według moich pacjentek najbardziej przewidywalne i trwałe powiekszenie piersi o ładnym naturalnym kształcie dają jedynie implanty. Inne tzw nie inwazyjne metody są równie kosztowne jednak efekt znika. Z punktu widzenia onkologa wszystkie preparaty wstrzykiwane do piersi stanowią pewne zagrożenie dla dalszej profilaktyki nowotworów piersi. Zapraszam do kontaktu kontakt@drjaworowski.pl dr Janusz Jaworowski specjalista chirurgii plastycznej rekonstrukcyjnej i estetycznej specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej

Mgr  Maciej Rutkowski Psycholog , Psychoterapeuta , Seksuolog , Białystok umów wizytę

Dlaczego partnerka nie ma orgazmu waginalnego?

Dzień dobry. Jak można przypuszczać, Pana partnerka jest - podobnie jak Pan - osobą młodą. U młodych ludzi, rozpoczynających dopiero współżycie nierzadko występują problemy z osiągnięciem właściwej erekcji, nawilżeniem pochwy, osiągnięciem satysfakcji, etc. W większości dolegliwości te ustępują same wraz z nabieraniem doświadczenia i "uczeniem się" własnego ciała i ciała partnera/ki. U części jednak osób problemy te nie tylko nie ustępują, ale wręcz się pogłębiają (najczęściej z powodu nadmiernego przejmowania się swoim stanem), w związku z czym wymagają pomocy specjalisty. Z opisu można wnioskować, że Pańskiej partnerce prawdopodobnie bardziej odpowiada drażnienie łechtaczki, co skutkuje osiągnięciem przez nią orgazmów - w dodatku wielokrotnych. Tego rodzaju "przypadłości" nie leczy się, ponieważ jest ona normą - wiele kobiet osiąga orgazm nie poprzez drażnienie pochwy, a właśnie łechtaczki. Pańskie wątpliwości najlepiej rozwiałaby konsultacja z seksuologiem, dzięki której mógłby Pan bliżej zapoznać się ze specyfiką kobiecego orgazmu - znacznie bardziej skomplikowanego niż orgazm męski oraz zrozumieć również własną rolę w relacji - nie tylko seksualnej. Pozdrawiam.

Mgr  Magdalena Golicz Psycholog , Psychoterapeuta , Chorzów umów wizytę

Czy miesiączka nasila nerwicę?

Wiele kobiet odczuwa zmiany zachodzące w organizmie w cyklu miesiączkowym. Objawy są różne, w tym wzrost napięcia, drażliwości. To z kolei może mieć wpływ na odczuwany przez Panią lęk lub niepokój lub też utrudniać wypracowane wcześniej strategie zaradcze. Warto jednak omówić to szerzej ze swoim psychoterapeutą. Być może także dobrym pomysłem byłoby zwiększenie częstotliwości spotkań z terapeutą?

Dr n. med.  Maciej Matuszczyk Psychiatra , Seksuolog , Katowice umów wizytę

Czy seks będzie mi kiedyś sprawiał przyjemność?

Ból przy stosunku nie jest niestety rzadkością. Polecam najpierw wizytę u ginekologa, aby wykluczyć jakiekolwiek przyczyny biologiczne. Polecam poszukanie ginekologa, który jest jednocześnie seksuologiem - bo jeśli wykluczy przyczyny organiczne - będzie mógł pomóc w zakresie problemu jakim jest Dyspareunia nieorganiczna (proszę poszukać w google). Podsumowując - to jest do wyleczenia, ale trzeba nie da się tego zrobić bez wizyty u specjalisty.

Fora dyskusyjne

Popularne preparaty i suplementy diety

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.