Trwa ładowanie...

Sprawdź, jak wybrać odpowiednią nianię (WIDEO)

Zobacz film: "Jak wybrać dobrą nianię?"

Każdy kto stanął przed wyborem niani, wie, jak trudne jest to zadanie. Znalezienie odpowiedniej osoby, której powierzy się swój największy skarb wymaga czasu i zaangażowania. Na co powinno się zwracać uwagę?

Maria Rotkiel, psycholog, podpowiada, by nie szukać niani według ściśle określonych kryteriów. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, z kim nasze dziecko będzie czuło się najlepiej i ile czasu będzie z tą osobą spędzało. Specjalista zachęca również, by zaufać swojej rodzicielskiej intuicji.

Warto też spędzić z nianią trochę czasu, np. zaprosić ją na spacer, by porozmawiać na neutralnym gruncie. W ten sposób sprawdzimy, czy dobrze się z nią czujemy, a tym samym, czy będziemy w stanie jej zaufać.

W filmie pada również odpowiedź na pytanie, czy nianię należy kontrolować. Jakie objawy mogą wskazywać na to, że osoba zamująca się naszym dzieckiem robi to nieprawidłowo? Co powinno nas zaniepokoić?

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.