Trwa ładowanie...

Sprawdź, dlaczego zdejmować biżuterię w ciąży. Unikniesz straty obrączki

 Dorota Mielcarek
21.05.2021 18:49
Pierścionek należy ściągnąć zanim palce spuchną
Pierścionek należy ściągnąć zanim palce spuchną (123rf)

Ciężarna pani Jola zapomniała zdjąć obrączkę przed porodem. Z pomocą pospieszyła straż pożarna, która przecięła pierścionek. Centrum Zdrowia Matki Polki przypomina o konieczności zdjęcia biżuterii zanim palce spuchną.

spis treści

1. Kompletowanie wyprawki przed porodem

Kobiety w ciąży mają sporo na głowie. Tuż przed terminem porodu trzeba zadbać o czystość w domu, domknięcie wszystkich spraw. Kompletowanie wyprawki ze sporym brzuszkiem także nie jest najłatwiejszym zadaniem. Do wszystkiego dochodzi stres związany z porodem i szukanie u siebie jego wczesnych objawów.

W natłoku emocji łatwo zapomnieć o biżuterii. Obrączka jest częstym elementem każdej ciążowej stylizacji. Łatwo zapomnieć o tym, aby w porę zdjąć ją z palca. Pod koniec ciąży, w organizmie kobiety zbiera się woda. Częstym objawem są spuchnięte palce i nogi. Podczas upalnego lata jest to szczególnie dokuczliwe.

Zobacz film: "Zakupy dla niemowlaka ? w co należy go zaopatrzyć?"

Jest to moment, w którym wiele kobiet przypomina sobie o pierścionku. Często jest już za późno i kobiety próbują pozbyć się biżuterii wszelkimi sposobami. W tym celu używają oleju, kremu, triku z nitką i lodem, aby obkurczyć naczynia krwionośne. Co zrobić kiedy jest już za późno?

2. Straż pożarna na porodówce

Grozi ci niedokrwienie palców i ich martwica, a w konsekwencji nawet amputacja. Najlepszym scenariuszem, który może cię spotkać jest przecięcie biżuterii przez chirurga lub straż pożarną.

Pani Jola na własnej skórze przekonała się o prawdziwości drugiego scenariusza. Kobieta zapomniała zdjąć obrączkę, a jej palce tak spuchły, że groziła jej amputacja. Do Kliniki Położnictwa i Ginekologii musiała przyjechać straż pożarna, aby przeciąć pierścionek. Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki przypomina o konieczności pozbycia się biżuterii w odpowiednim czasie.

3. Czego nie zabierać na porodówkę?

Poza biżuterią, nie powinnaś mieć na paznokciach lakieru, żeli ani hybryd. Nie zabieraj ze sobą książki. To czas pełen emocji. Okaże się, że lektura będzie zbędnym ciężarem. Smoczek możesz pominąć w wyprawce. W pierwszych dobach życia, dziecko musi nauczyć się ssać pierś. Nie zabieraj ze sobą kosmetyków do makijażu i perfum. Zdjęcie na Instagrama i Facebooka może poczekać. Ogranicz się do kremu nawilżającego i pomadki. Twój naturalny zapach jest ważny dla dziecka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze