Sposób na nudę? Gry planszowe z wyobraźnią!

By dzieci nie nudziły się w kolejny zimowy wieczór, pokaż im, że mogą spędzać czas w kreatywny sposób, który pobudzi ich wyobraźnię. Zagrajcie razem w rodzinne gry planszowe, które zapewnią dobrą rozrywkę i ciekawie spędzony czas.

Czy wiesz, jaki rodzaj zabawy jest najbardziej atrakcyjny dla dzieci? Zabawa z rodzicami! I nie chodzi wcale o to, żeby bez przerwy zajmować się dziećmi. Chodzi o to, by od czasu do czasu poświęcić czas na coś, co dla dziecka jest ważne: na grę w piłkę nożną, chińczyka, zabawę lalkami i inne zabawy, które pomogą nam wzmocnić więź z dzieckiem i rozwiną jego kreatywność i otwartość.

Jak kreatywnie spędzać czas z dzieckiem? Zima to doskonały czas na wspólną zabawę w domu podczas długich, często nudnych, wieczorów. Aby ten czas był twórczy, warto zastanowić się nad innymi niż zwykle sposobami na nudę. Gry planszowe przeżywają prawdziwy renesans na całym świecie, także w Polsce. Gra w nie coraz więcej osób, nie tylko dzieciaków, ale i dorosłych, którzy wolą spędzić czas w ten sposób niż przed ekranem komputera czy telewizora. Dodatkowo gry mają charakter społecznościowy, gdyż są dobrym pretekstem do spotkania towarzyskiego.

Zobacz film: "Poznaj fakty o rozwoju dwulatka"

Coraz popularniejsze stają się gry familijne przeznaczone dla całej rodziny. Takie właśnie gry przygotował edukacyjny portal dla dzieci Bazgroszyt.pl. Znajdziecie tam gry 2 w 1, np.: „Grzybobranie’ i „W brzuchu wieloryba”. Nie są skomplikowane dla dzieci, a jednocześnie tak zaprojektowane, aby dorośli czerpali przyjemność z rozgrywki.

Oprócz dobrej zabawy i oderwania się od codzienności, grając w gry planszowe rozwijamy naszą osobowość i zainteresowania. Ćwiczymy kreatywność, wyobraźnię przestrzenną i umiejętność logicznego myślenia. Ponadto, planszówki wymagają od uczestników gry bliskiego kontaktu, a zatem budują naszą więź z dzieckiem. Poza tym są źródłem wiedzy i potrafią zainteresować odbiorców w różnym wieku, a dzieci szybko się nimi nie znudzą. Gry możemy też zabrać ze sobą praktycznie wszędzie i grać nie tylko w domu, ale też np. na wycieczce, w parku czy nawet w podróży.

Gry możecie kupić na portalu Bazgroszyt.pl. Jest to serwis edukacyjno – rozrywkowy dla dzieci 3-8, który rozwija wyobraźnię i przygotowuje maluchy do szkoły. Serwis oferuje autorskie materiały do nauki pisania, ćwiczenia rozwijające grafomotorykę rączki, gry edukacyjne oraz ponad 500 otwartych kolorowanek. Dzieciom w poznawaniu świata towarzyszą sympatyczni kredko-bohaterowie: Rysek, Kredzia i Kolorozaurus. Treści na serwisie są tworzone we współpracy z ekspertami oraz na bazie autorskiego Innowacyjnego Modelu Nauczania. Bazgroszyt.pl wykorzystuje idee EduTainment, czyli nauki przez zabawę i jest bezpiecznym i twórczym miejscem dla dzieci w internecie.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.