Trwa ładowanie...

Sposób na nudę? Gry planszowe z wyobraźnią!

By dzieci nie nudziły się w kolejny zimowy wieczór, pokaż im, że mogą spędzać czas w kreatywny sposób, który pobudzi ich wyobraźnię. Zagrajcie razem w rodzinne gry planszowe, które zapewnią dobrą rozrywkę i ciekawie spędzony czas.

Zobacz film: "W jaki sposób zmienia się zachowanie dziecka od drugiego roku życia?"

Czy wiesz, jaki rodzaj zabawy jest najbardziej atrakcyjny dla dzieci? Zabawa z rodzicami! I nie chodzi wcale o to, żeby bez przerwy zajmować się dziećmi. Chodzi o to, by od czasu do czasu poświęcić czas na coś, co dla dziecka jest ważne: na grę w piłkę nożną, chińczyka, zabawę lalkami i inne zabawy, które pomogą nam wzmocnić więź z dzieckiem i rozwiną jego kreatywność i otwartość.

Jak kreatywnie spędzać czas z dzieckiem? Zima to doskonały czas na wspólną zabawę w domu podczas długich, często nudnych, wieczorów. Aby ten czas był twórczy, warto zastanowić się nad innymi niż zwykle sposobami na nudę. Gry planszowe przeżywają prawdziwy renesans na całym świecie, także w Polsce. Gra w nie coraz więcej osób, nie tylko dzieciaków, ale i dorosłych, którzy wolą spędzić czas w ten sposób niż przed ekranem komputera czy telewizora. Dodatkowo gry mają charakter społecznościowy, gdyż są dobrym pretekstem do spotkania towarzyskiego.

Coraz popularniejsze stają się gry familijne przeznaczone dla całej rodziny. Takie właśnie gry przygotował edukacyjny portal dla dzieci Bazgroszyt.pl. Znajdziecie tam gry 2 w 1, np.: „Grzybobranie’ i „W brzuchu wieloryba”. Nie są skomplikowane dla dzieci, a jednocześnie tak zaprojektowane, aby dorośli czerpali przyjemność z rozgrywki.

Oprócz dobrej zabawy i oderwania się od codzienności, grając w gry planszowe rozwijamy naszą osobowość i zainteresowania. Ćwiczymy kreatywność, wyobraźnię przestrzenną i umiejętność logicznego myślenia. Ponadto, planszówki wymagają od uczestników gry bliskiego kontaktu, a zatem budują naszą więź z dzieckiem. Poza tym są źródłem wiedzy i potrafią zainteresować odbiorców w różnym wieku, a dzieci szybko się nimi nie znudzą. Gry możemy też zabrać ze sobą praktycznie wszędzie i grać nie tylko w domu, ale też np. na wycieczce, w parku czy nawet w podróży.

Gry możecie kupić na portalu Bazgroszyt.pl. Jest to serwis edukacyjno – rozrywkowy dla dzieci 3-8, który rozwija wyobraźnię i przygotowuje maluchy do szkoły. Serwis oferuje autorskie materiały do nauki pisania, ćwiczenia rozwijające grafomotorykę rączki, gry edukacyjne oraz ponad 500 otwartych kolorowanek. Dzieciom w poznawaniu świata towarzyszą sympatyczni kredko-bohaterowie: Rysek, Kredzia i Kolorozaurus. Treści na serwisie są tworzone we współpracy z ekspertami oraz na bazie autorskiego Innowacyjnego Modelu Nauczania. Bazgroszyt.pl wykorzystuje idee EduTainment, czyli nauki przez zabawę i jest bezpiecznym i twórczym miejscem dla dzieci w internecie.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.