Śląsk: ciemnoskórzy mężczyźni napadają i porywają dzieci

W ostatnich dniach ze Śląska napłynęły do nas niepokojące informacje. W internecie pojawiają się ostrzeżenia, jakoby ciemnoskórzy mężczyźni mieli napadać i porywać dzieci i kobiety. Niezidentyfikowana dotąd grupa mężczyzn miała atakować w okolicach Pawłowic, Pszczyny i Jastrzębia-Zdroju.

Jesteś pewien, że twoje dziecko jest bezpieczne w drodze do szkoły? Zobacz, jakie gadżety polepszą jego bezpieczeństwo⬇

Zobacz film: "Gadżety dla rodziców i dzieci"

1. Tajemniczy porywacz na Śląsku

Pierwsze informacje o zdarzeniach pojawiły się na Facebooku. "Na Pawłowicach zgłoszono sprawę na policję po tym, jak cała grupa wpadła do sklepu i zaczęła gonić ludzi w biały dzień" napisała jedna z mieszkanek gminy. Podobne posty znalazły się na fanpage'u Hate: Jastrzębie-Zdrój - "Ciemnoskórzy mężczyźni mieli chcieć porwać jedną z dziewczyn, która akurat wracała z pracy. Nie udało im się, bo zaczęła uciekać" napisała inna kobieta.

Bezpieczne niebezpieczne rzeczy
Bezpieczne niebezpieczne rzeczy [6 zdjęć]

Każda mama wie, że nożyczki, nóż, środki czystości czy igły są potencjalnie niebezpieczne i mogą doprowadzić...

zobacz galerię

2. Czarna Wołga?

Czytelnicy ”Dziennika Zachodniego” również ostrzegają: ”grupa ciemnych facetów próbowała wciągnąć do samochodu młodą kobietę na przystanku. Podjechali do niej i niby rozpytywali o drogę. Kobieta na szczęście uciekła, z pomocą przyszli też przechodnie. Na osiedlach uruchomiono patrole obywatelskie, które maja za zadanie wyłapywać wszystkich ciemnych typów.” Wciąż pojawiające się relacje powodują, że wśród mieszkańców Śląska zaczyna wybuchać panika.

Zobacz także:

3. Wyobraźnia czy realne zagrożenie?

Tymczasem historia zdaje się przypominać plotkę przekazywaną z ust do ust.

"- Nic takiego nie ma miejsca, nie otrzymaliśmy żadnego zgłoszenia w tej sprawie. To miejska plotka. Kiedyś mieliśmy podobne zdarzenie, wówczas mówiono, że młode dziewczyny porzucane są na dworcu z wyciętymi nerkami czy innymi organami. To też było powielane wiele razy, choć nie miało nic wspólnego z prawdą" - mówi nadkomisarz Elwira Jurasz komendy policji w Bielsku-Białej.

"- Wiemy o sprawie i nie bagatelizujemy jej. Zawsze trzymamy rękę na pulsie w tego typu sytuacjach, aczkolwiek sprawdzenia nie prowadzą w żadnym kierunku" - mówią z kolei policjanci z Pszczyny.

Przeczytaj także:

Czy historia o ciemnoskórych mężczyznach, którzy mają uprowadzać młode kobiety to rzeczywiście wymysł mieszkańców Śląska? Niestety, jeśli w tej sprawie nie pojawi się choć cień dowodu na jej prawdziwość, policjanci nie będą w stanie niż zrobić. Jedno jest pewne – takich informacji nie warto ignorować. Dlatego jeśli będziesz świadkiem podejrzanego zdarzenia nie zwlekaj – dzwoń na policję!

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.