Trwa ładowanie...

Sensacja na porodówce. Lekarze z USA byli w szoku, gdy zobaczyli noworodka

Avatar placeholder
02.01.2023 14:50
Noworodek z zębami
Noworodek z zębami (TikTok)

Lekarze zapamiętają ten poród na długo! W Stanach Zjednoczonych na świat przyszedł noworodek z kilkoma w pełni wyrośniętymi zębami. Medycy pracujący w szpitalu twierdzą, że nigdy nie spotkali się z takim przypadkiem.

Lekarze twierdzą, że nigdy nie spotkali się z takim przypadkiem
Lekarze twierdzą, że nigdy nie spotkali się z takim przypadkiem (TikTok)
spis treści

1. Noworodek z zębami

O wyjątkowym porodzie postanowiła opowiedzieć mama nietuzinkowego noworodka.

@jordanbloss_ Two truths and a lie game will have nothing on this kid. This happens 1 out of every 2,000 births. #natalteethbaby #babytok #popular #fyp #familytok #birthstory #hospitaltiktoks ♬ Popular - From "Wicked" Original Broadway Cast Recording/2003 - Kristin Chenoweth

Jordan Bloss-Wilson, która prężnie działa na TikToku, postanowiła udostępnić na platformie uroczy filmik, który ukazuje jej śpiąca pociechę. Nagle chłopczyk otwiera usta i naszym oczom ukazują się jego malutkie ząbki.

- Kiedy twoje dziecko rodzi się z zębami, a cały personel szpitala jest w szoku, bo nigdy wcześniej nie widział takiego przypadku - zażartowała autorka nagrania.

Kobieta podkreśliła także, że jest to rzeczywiście rzadkie zjawisko.

- Zdarza się to raz na 2000 urodzeń - zdradziła.

Krótkie nagranie podbiło TikToka, obejrzano je ponad dwa miliony razy, i zdobyło mnóstwo komentarzy. Oto niektóre z nich:

"Nigdy czegoś takiego nie widziałem",

"Ciekawe zjawisko",

"On naprawdę ma ząbki",

"To jest bardzo interesujące",

"Spodziewałem się, że zęby będą ledwo widoczne. One natomiast do złudzenia przypominają w pełni rozwinięte zęby" - czytamy.

Pojawiły się również głosy, że przypadek wyjątkowego chłopca nie jest odosobniony.

"Urodziłem się z zębami! Mogę teraz spojrzeć na mojego małego bliźniaka" - zdradził jeden z użytkowników platformy.

2. Zęby u noworodka

Jak zauważyła sama mama chłopca, według statystyk na 2-3 tysiące noworodków jeden przychodzi na świat z jednym lub dwoma ząbkami. Nie są to jednak zęby mleczne. Rozwijają się zwykle na dolnych dziąsłach, mają niewielkie korzenie i często się chwieją.

Są wystarczająco twarde, by podrażniać język dziecka w czasie karmienia. Mogą powodować dyskomfort również u karmiącej matki.

Jeśli istnieje obawa, że ząbki mogą wypaść i spowodować zadławienie u dziecka, należy je usunąć. Na ich miejscu wyrosną zęby mleczne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze