Trwa ładowanie...

Co słychać u rodziców 20 dzieci z Anglii?

Dziecko to wielkie szczęście, ale i obowiązek. Noel i Susan Radford z Anglii, wydają się tym wszystkim nie przejmować. W ich domu pieluszki i kaszki to chleb powszedni. Para ma aż 20 dzieci! Postanowiliśmy sprawdzić, co u nich słychać.

Zobacz film: "Lekarze mówili, że nigdy nie urodzi. Jest w drugiej ciąży"

1. Permanentna ciąża

Susan zaszła w pierwszą ciąże, kiedy miała zaledwie 14 lat. Nastolatki w jej wieku często są przerażone wizją tak wczesnego macierzyństwa, ale kobieta ma zgoła odmienny pogląd na sprawę. Postanowili z Noelem za wszelką cenę wychować syna samodzielnie.

5 lat po narodzinach Chrisa, Susan i Noel postanowili mieć kolejnego potomka. Na świat przyszła dziewczynka, 22-letnia dziś Sophie. Później wszystko potoczyło się lawinowo.

Matka tak licznej dziś gromadki, rodziła kolejne dzieci w odstępie roku do maksymalnie dwóch lat. Jak wynika z obliczeń, przez 15 lat swojego życia była więc w ciąży.

2. Elastyczny rodzinny budżet

Zwyczaje panujące w domu pozostały bez zmian. Do posiłków Radfordowie siadają wspólnie. Ogromny stół pomieści wszystkich domowników.

Śniadania codziennie wyglądają podobnie – przeważnie są to płatki z mlekiem. Przeciętnemu człowiekowi trudno wyobrazić sobie ilości jedzenia, jakie pochłania wesoła gromadka. Jak przyznaje tata, poranny posiłek pochłania 18 litrów mleka i dwie duże paczki płatków.

Dom zamieszkiwany przez Radfordów spełnia wszystkie wymagania. Olbrzymi budynek mieści aż 10 sypialni. To warunki, o jakich niektórzy mogą tylko pomarzyć.

Co ciekawe, Noel i Susan nie korzystają z żadnego dofinansowania. Utrzymują się z rodzinnej piekarni i to pokrywa ich wydatki, które sięgają nawet 30.000 $ rocznie, czyli ok. 102 tys. zł.

Rodzinny budżet obejmuje jednak nie tylko wyżywienie, ale też wspólne wakacje. Rodzice zawsze kupują też prezenty urodzinowe i gwiazdkowe, na które przeznaczają kolejno 100$ i 150-250$.

Parafrazując znane powiedzenie, grunt to dobra organizacja czasu i pieniędzy.

Gwiazdy Hollywood które korzystały z pomocy surogatek
Gwiazdy Hollywood które korzystały z pomocy surogatek [6 zdjęć]

Rodzicielstwo to pewnością ważny okres w życiu każdego człowieka. Nie wszyscy jednak mają to szczęście,...

zobacz galerię

3. 20 i na tym koniec?

Dziewiętnasta córka, ośmiomiesięczna Hallie, miała być ostatnia. Małżeństwo postanowiło jednak nie ograniczać natury i zdać się na los. Wkrótce okazało się, że Susan po raz kolejny zaszła w ciążę.

Postanowili poinformować o tym dzieci w oryginalny sposób – postawili zdjęcie USG na gzymsie kominka. Wkrótce cały dom ogarnęła radość.

Dzieci państwa Radford nie miały nic przeciwko kolejnemu braciszkowi. We wrześniu na świat przyszedł Archie i będzie on ostatnim dzieckiem w tej wielkiej rodzinie.

Noel i Susan definitywnie postanowili, że 20 dzieci w zupełności im wystarczy. Teraz cieszą się ''spokojnym'' rodzicielstwem i wnukami, których mają już trójkę.

Sophie, jak widać, również hołduje wielodzietnym rodzinom. Kto wie? Może pójdzie w ślady mamy?

Zobacz też

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.