Są najpiękniejsze na świecie. Polskie imię w czołówce
Wybór imienia dla dziecka to jedna z kluczowych decyzji, jaką muszą podjąć przyszli rodzice. Czasami opiekunowie w poszukiwaniu inspiracji zaglądają do różnego rodzaju rankingów z najpopularniejszymi imionami. Jeden z amerykańskich producentów zabawek we współpracy z językoznawcami opracował takowy - wyróżnił najlepiej brzmiące imiona dla dziewczynek i chłopców. Jakie imiona znajdziemy w rankingu? Odpowiadamy!
1. Jak wybrać imię dla dziecka?
Za kilka miesięcy powitacie na świecie dziecko? Przed wami wiele trudnych decyzji - jedną z nich będzie wybór imienia. Możliwości jest mnóstwo.
Wybór imienia dla dziecka to poważna decyzja, która często budzi wiele emocji zarówno u rodziców, jak i dalszej rodziny. Niektórzy poszukują imion zgodnych z panującą modą, inni odwołują się do rodzinnych tradycji. Są też tacy, którzy chcą, by ich dziecko nosiło imię rzadkie i oryginalne.
2. Najlepiej brzmiące imiona
Czasami opiekunowie w poszukiwaniu inspiracji zaglądają do różnego rodzaju rankingów z najpopularniejszymi imionami dla dzieci.
Jednym z nich jest ranking najlepiej brzmiących imion dla dziewczynek i chłopców.
Bodo Winter, profesor nadzwyczajny językoznawstwa kognitywnego na Uniwersytecie w Birmingham, postanowił sprawdzić, które imiona powinny się w nim znaleźć. Naukowiec badał, jak na dźwięk konkretnych imion reagują respondenci. Okazuje się bowiem, że niektóre dźwięki brzmią dla nas lepiej niż inne.
Na zaszczytne miejsce w rankingu zasłużyli:
Zayn,
Jesse,
Charlie,
Louie,
William,
Freddie,
George,
Ali,
Daniel,
Riley.
Natomiast pierwsza dziesiątka imion żeńskich przedstawia się następująco:
Sophia,
Zoe,
Rosie,
Sophie,
Ivy,
Phoebe,
Violet,
Willow,
Hannah,
Ellie.
Ranking obejmuje angielskie imiona, ale możemy dostrzec tam pewien polski akcent. Wśród imion męskich na 9. miejscu uplasował się Daniel. Imię to jest dość rzadko wybierane w naszym kraju (w minionym roku wybrano je tylko 637 razy).
Jest to imię męskie pochodzenia hebrajskiego. Oznaczać może zarówno "Moim sędzią jest Bóg" jak i "Sędzia Boży". W Polsce używane od XIV wieku.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl