Trwa ładowanie...

Rodzice odmówili operacji usunięcia ogromnego guza nowotworowego. Pokładają nadzieję w medycynie naturalnej

Dwuletni chłopiec walczy z nowotworem - na jego głowie rośnie ogromny guz. Dla jego życia liczy się każda minuta, a ku zdziwieniu lekarzy jego rodzice odmawiają chirurgicznego usunięcia. Liczą na to, że pomoże medycyna naturalna i szukają alternatywnej pomocy dla swojego syna.

Zobacz film: "Defekty odporności u dzieci"

Dziewięć miesięcy temu na twarzy obecnie 23 - miesięcznego Kodeja zaczął pojawiać się obrzęk. Rodzice zabrali go więc do szpitala w Srinakarin Hospital w Bankoku, gdzie lekarze stwierdzili nowotwór. Od chwili diagnozy chłopiec przeszedł serię chemioterapii, teraz przyszła pora na usunięcie guza.

Rodzice odmawiają usunięcia ogromnego guza
Rodzice odmawiają usunięcia ogromnego guza ([mirror.co.uk croppedPath=)

Podczas operacji chirurdzy usunęliby część mózgu, kość policzkową i szczękę. Jednakże wystąpił pewien problem - rodzice nie wyrażają zgody na operację.

Zobacz także:

Rodzina twierdzi, że maluch w swoim życiu już wiele się nacierpiał i zgadza się na zastosowanie jedynej metody pomocy, jaką jest medycyna naturalna. Matka, zapytana o przyczyny decyzji, odpowiedziała: "Nie chcemy, aby nasz syn przechodził przez bolesne procedery. Doznał już wystarczająco dużo bólu". Rodzina prosi o pomoc ludzi z całego świata w znalezieniu alternatywnego leczenia.

Modlili się, zamiast udać do lekarza. 7-latek zmarł
Modlili się, zamiast udać do lekarza. 7-latek zmarł [6 zdjęć]

Wiara potrafi zdziałać cuda, jednak oprócz modlitwy za chorego nie można zapomnieć o leczeniu. Niestety...

zobacz galerię

Czy ta historia będzie miała finał podobny do historii 7-letniego Setha Johnson? Jego rodzice również mieli negatywne stanowisko do leczenia. Chłopiec cierpiał na ciężkie choroby, a zamiast leków otrzymał jedynie modlitwę. 7-latek umierał w męczarniach, prawie do samego końca jego rodzice nie udali się do lekarza.

Dlaczego dzieci muszą ponosić konsekwencje niemądrych decyzji rodziców, nie rzadko przepłacając życiem? Zatrważające, ile dzieci mogłoby wciąż żyć, gdyby nie brak odpowiedzialności ze strony dorosłych...

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.