Trwa ładowanie...

Prezent dla malucha do 100 zł - hity

Wśród zabawek dla dzieci również występuje zjawisko mody. Modne zabawki to te, które w danym czasie najczęściej kupowane są przez rodziców i bliskich malucha, np. na prezenty. Zjawisko to nasila się pod wpływem reklam oraz podpatrzenia u innych osób ciekawych zabawek. Jeśli szukasz jednej z nich, która mieści się w budżecie do 100zł, skorzystaj z poniższych podpowiedzi.

Zobacz film: "Pomysł na biznes: Zabawki o medycznych kształtach"

spis treści

1. Zjeżdżalnie z piłeczkami

Maluchy je uwielbiają, ponieważ dostarczają mnóstwa atrakcji. Przede wszystkim prezentują się atrakcyjnie: są kolorowe i mają różne zakamarki przez które turlają się piłeczki. Zjeżdżalnie to konstrukcje z tubami lub rynienkami dla piłeczek, które wrzucone w jeden z otworów na górze, wyturlają się na dole. Do najpopularniejszych zjeżdżalni należy m.in. zjeżdżalnia dla piłeczek Dumel i ośmiorniczka z piłeczkami od Little Tikes.

2. Maskotki interaktywne

To jedne z najchętniej kupowanych maskotek dla maluchów. Na ich czele stoi ponadczasowy Szczeniaczek Uczniaczek od Fisher Price. Zaraz za nim, popularnością cieszy się jego Siostrzyczka. To jednak nie jedyne zabawki, które zyskały sympatię najmłodszych, ale najbardziej wymagających klientów. Popularna jest także Wesoła Małpka od Fisher Price oraz Myszka Miki od Clementoni.

Maskotki posiadają interaktywne guziki ukryte w ich łapkach lub brzuszkach, które po naciśnięciu odtwarzają zwroty do dziecka oraz przyjemne piosenki. Starsza wersja Szczeniaczka Uczniaczka jest dwujęzyczna. Nowsze serie mają piosnki i zwroty w języku polskim.

Błędy, które najczęściej popełniają rodzice niemowląt
Błędy, które najczęściej popełniają rodzice niemowląt [5 zdjęć]

Świeżo upieczeni rodzice czasami nieświadomie popełniają błędy, które mogą rzutować zarówno na rozwój,...

zobacz galerię

3. Drewniane klocki

Ta zabawka jest dość niedoceniana, zwłaszcza przez rodziców maluchów. Jest jednak doskonałym pomysłem na prezent. Cena klocków zależy od ilości elementów, z czego do 100zł kupimy zestawy ok. 200 elementowe. W zupełności wystarczą dziecku do odkrywania swoich konstruktorskich umiejętności.

Klocki drewniane uczą wyciszenia, koncentracji i spokojnego układania, z uwagi na to, że elementy nie wpinają się w siebie nawzajem. Doskonalą za to umiejętności psychoruchowe dziecka oraz rozwijają wyobraźnię i myślenie przestrzenne. Klocki sprzedawane są m.in. w wiadereczkach z rączką, co ułatwia ich przenoszenie.

4. Interaktywna rybka do kąpieli Vtech

Pomarańczowa rybka z migającymi światełkami wywoła uśmiech na twarzy każdego malucha. Zabawnie woła do dziecka z wody i gra melodie, umilające kąpiel. Rybka zasilana jest bateriami, jest jednak stworzona tak, aby służyła do zabawy w wodzie. Dodatkowo, posiada otwory, dzięki którym nabiera wodę, aby później wylać ją pyszczkiem. Oprócz interaktywnych funkcji, rybka grzechocze po potrząśnięciu z nią. Jest wygodna do złapania jej w wodzie dzięki żółtemu ogonkowi, będącemu zarazem uchwytem.

Nietypowe porody
Nietypowe porody [14 zdjęć]

„Porody: nietypowe przypadki” wyświetlane są na kanale CBS Reality w dni powszednie o godz. 14:00 i 18:00...

zobacz galerię

5. Interaktywna kasa sklepowa

Zabawa w sklep to jedna z ulubionych zabaw w odgrywaniu ról. Dzieci lubią nie tylko robić zakupy, ale także sprzedawać. Jeśli więc twoje dziecko również jest ciekawe, jak wygląda obsługa kasy, masz fantastyczny pomysł na prezent. Interaktywne kasy kosztują ok. 60zł. Mają przyciski z cyferkami i wyświetlacz na którym mogą pojawiać się liczby (niektóre działają podobnie, jak kalkulator, inne mają dźwiękowe przyciski bez elektronicznego ekranu). Hitem są kasy sklepowe z czytnikiem kodu kreskowego. Po przystawieniu czytnika do produktu, dziecko usłyszy dźwięk po zeskanowaniu produktu (po naciśnięciu samodzielnie guziczka na czytniku).

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.