Trwa ładowanie...

Prezent dla chłopca w wieku przedszkolnym - hity

 Anna Bator
16.11.2023 00:37
Prezent dla chłopca w wieku przedszkolnym - hity
Prezent dla chłopca w wieku przedszkolnym - hity (Prawo autorskie: <a href='https://pl.123rf.com/profile_romrodinka'>romrodinka / 123RF Zdjęcie Seryjne</a>)

Pomysłowe prezenty wcale nie muszą być drogie. Ważne jednak, aby pozwalały na dobrą, kreatywną zabawę zarówno w pojedynkę, jak i z rodzeństwem, czy przyjaciółmi. Jako mama przedszkolaka mogę śmiało podpowiedzieć, co sprawdza się u nas najbardziej i jakie zabawki są na topie wśród rówieśników synka.

spis treści

1. Kolejki drewniane i pociągi z bajek

Większość chłopców przeżywa okres fascynacji pociągami. Nie bez powodu, takie bajki, jak „Stacyjkowo”, czy „Tomek i Przyjaciele”, od lat cieszą się ogromną popularnością. Z tego też powodu na pierwszym miejscu stawiam zestawy z pociągami. U nas królują drewniane tory i pociągi przyczepiane do siebie przy pomocy magnesu. Zestawy można dowolnie łączyć i rozbudowywać. Znajdziemy wśród nich zakręty, wiadukty oraz przejazdy dla samochodów ze szlabanami.

Na miłośników bajkowych lokomotyw, czekają zestawy inspirowane przygodami Tomka i jego przyjaciół. Wśród nich, nowość, „Ucieczka przed rekinem” to zestaw dla amatorów mocnych wrażeń. Tomek musi uwolnić się ze skrzyni transportowanej przez Harolda i umknąć przed rekinem, który czyha na niego wśród fal. Czy Tomkowi uda się przejechać, zanim ten zaciśnie na nim szczękę? Przekonajcie się sami!

Zobacz film: "Jak rozwija się przedszkolak?"
Najlepsze edukacyjne prezenty dla dzieci
Najlepsze edukacyjne prezenty dla dzieci [7 zdjęć]

Przed nami grudzień – miesiąc radosnych zabaw na śniegu, przedświątecznych przygotowań oraz pisania

zobacz galerię

2. Masy plastyczne

Zarówno ciastolina, jak i piasek kinetyczny, to masy uniwersalne, lubiane zarówno przez chłopców, jak i dziewczynki. Tym razem chciałabym zwrócić uwagę na fantastyczne, kreatywne zestawy piasku kinetycznego z Bobem Budowniczym. Nie wiem, czy którykolwiek przedszkolak im się oprze, ponieważ pudełku znajdziemy sprzęty budowlane, np. cementarkę i dźwig do przenoszenia ciężarów. Dodatkowo możemy dokupić pozostałe maszyny znane z bajki, np. betoniarkę, czy spychacz. Pojazdy mają ruchome elementy, przez co mogą współpracować ze sobą i przewozić piach, kopać doły lub budować mosty, czy drogi.

3. Rower biegowy i hulajnoga

Każdy rodzic przedszkolaka wie, że ciężko utrzymać go w jednym miejscu. Niekończące się pokłady energii można jednak spożytkować w pozytywny sposób, zaszczepiając w dziecku zamiłowanie do sportu. Idealnym rozwiązaniem będzie rowerek biegowy. Nie tylko sprawia radość jeżdżącemu, ale także pozytywnie stymuluje psychomotorykę dziecka i uczy podzielności uwagi.

Na prezent chętnie wybierane są także hulajnogi. Dla przedszkolaków polecane są szczególnie te z dwoma kołami z przodu. Są stabilniejsze i łatwiej utrzymać na nich równowagę, co jest istotne w przypadku dziecka dopiero rozpoczynającego przygodę z hulajnogą. Zarówno rowerki, jak i hulajnogi dostaniemy w różnych kolorach i z różnymi motywami, także z postaciami z bajek, m.in. Minionkami, czy Spidermanem.

Zabawki dla dzieci - samochody
Zabawki dla dzieci - samochody

Rolą zabawek w życiu dziecka jest przybliżenie świata zmysłów, nauki i rzeczywistości życiowych sytuacji.

zobacz galerię

4. Kreatywne zestawy od Lego Duplo

Jeśli wciąż nie znalazłeś idealnego prezentu, poznaj bogatą ofertę Lego Duplo. Seria ta została stworzona z myślą o dzieciach już od 2. roku życia. Klocki są znacznie większe niż w przypadku tradycyjnych Lego, a zestawy są łatwiejsze do zbudowania. Przedszkolakom spodobać się może zestaw „Ciężarówka Spider-Mana” lub klocki z Zygzakiem McQueenem. Małym podróżnikom przypadnie do gustu ciekawy zestaw „Dookoła świata”, które ułatwią dziecku naukę kontynetów i poznanie zamieszkujących na nich zwierząt.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze