Trwa ładowanie...

Pozwól dziecku odkrywać świat razem z LEGO® DUPLO®

Zobacz film: "Kiedy rozpocząć trening czystości?"

Artykuł sponsorowany

W świecie dorosłych panują zasady, które przedszkolakowi czasem trudno zrozumieć. Nie tak łatwo zgadnąć przecież, skąd w lodówce biorą się ulubione smakołyki i o co właściwie chodzi z tymi wszystkimi cyferkami. Na szczęście, dzięki mądrze zorganizowanej zabawie maluch może stopniowo odnajdować odpowiedzi na nurtujące pytania i poznawać otaczającą go rzeczywistość. Z LEGO DUPLO nawet najtrudniejsze zagadki błyskawicznie znajdą rozwiązanie.

1. Raz, dwa, trzy – liczysz ty!

Co stanowi największe wyzwanie dla dzieci poznających tajniki liczenia? Powiązanie abstrakcyjnych liczb z rzeczywistymi przedmiotami. Świetnie rozumiejąc ten problem, LEGO DUPLO postanowiło pomóc przedszkolakom poznać znaczenie cyfr i ułatwić zapamiętanie ich w odpowiedniej kolejności. Nie ma tu jednak mowy o nudnej lekcji! Zestaw LEGO DUPLO „Moja pierwsza gąsienica” pozwoli dziecku przyswoić nową wiedzę i jednocześnie świetnie się przy tym bawić.

Znajdziemy tu barwne, ponumerowane elementy, dzięki którym szkrab z łatwością nauczy się liczyć do trzech. Zapamiętanie znaczenia i kolejności cyfr ułatwią dodatkowe klocki ozdobione obrazkami – kolejno: jednego jabłka, dwóch marchewek i trzech kwiatów. Aby łatwiej było dopasować cyferkę do rysunku, odpowiadające sobie elementy mają jednakowy kolor. Pozornie prosta zabawa pomaga rozwinąć umiejętności manualne, wizualne i matematyczne. Na tym jednak nie koniec. Wystarczy kilka ruchów i odrobina inwencji, by gąsienica zmieniła się w pięknego motyla. Kolejna tajemnica odkryta!

2. Pobawmy się w sklep

Umiejętność liczenia jest niezbędna w czasie wykonywania najprostszych czynności dnia codziennego. A przecież nie da się zrobić porządnych zakupów, nie wiedząc, jak wielu produktów potrzebujemy! Dzięki zestawowi LEGO DUPLO „Moja pierwsza ciężarówka” maluch przekona się, że wizyta w sklepie to nic trudnego, a przy okazji nauczy się rozpoznawać określone artykuły i pozna znaczenie ich porządkowania.

Przedszkolak ma możliwość ułożenia własnej konstrukcji. Procesem budowania nie rządzi jednak przypadek – przebiega on według ustalonych zasad. W zestawie znajdziemy osiem par klocków ozdobionych symbolami spożywczymi. Zadaniem dziecka jest odnalezienie oraz zestawienie bliźniaczych elementów. Zabawa pozwala doskonalić umiejętność zapamiętywania i dopasowywania. Maluch uczy się przy tym spostrzegawczości, a jednocześnie ćwiczy pamięć.

LEGO DUPLO „Moja pierwsza ciężarówka” to także gratka dla wyobraźni. Dołączony stragan, dwie figurki dzieci LEGO DUPLO i kot pozwolą tworzyć najróżniejsze opowieści i wcielać się w rolę sprzedawcy, klienta lub dostawcy. Dzięki temu maluch ma dodatkowo okazję poznać nowe przedmioty oraz znacznie rozwinąć słownictwo dotyczące tej wzbudzającej dziecięcą ciekawość dziedziny życia.

3. Bawimy, ucząc

Nie istnieje chyba lepszy sposób na naukę niż zabawa. Dzięki zestawom LEGO DUPLO dziecko może w naturalny sposób poznawać nowe czynności i odkrywać sens codziennych rytuałów, którym bacznie się przygląda. Warto pamiętać, że bez zrozumienia określonych mechanizmów przyswajanie nowej wiedzy staje się problematyczne, a nawet niemożliwe.

Barwne elementy zostały opracowane w taki sposób, by w jak największym stopniu ułatwić najmłodszym poznawanie otaczającego ich świata, który zadziwia niemal na każdym kroku. To, co obce, budzi u malucha lęk. Zrozumienie jest natomiast gwarancją poczucia bezpieczeństwa niezbędnego dla prawidłowego rozwoju dziecka. LEGO DUPLO łagodnie odsłania przed nim kolejne sekrety prawdziwego świata.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.