Trwa ładowanie...

Poznaj świat zwierząt z LEGO® DUPLO®

Zobacz film: "W jaki sposób zmienia się zachowanie dziecka od drugiego roku życia?"

Artykuł sponsorowany

Dzieci uwielbiają zwierzęta – głaskać je, oglądać i opiekować się nimi. Już od najmłodszych lat towarzyszą im podczas zabaw. Wspólnie z rodzicami bawią się w zwierzątka, udają pieski lub kotki. Teraz te oraz inne gry każdy rodzic może urozmaicić dzięki klockom LEGO DUPLO.

spis treści

1. Afryka – nie taka dzika

Jak wytłumaczyć przedszkolakowi, że gdzieś za wielkim oceanem jest kontynent, na którym żyją tygrysy, słonie i antylopy? Z klockami LEGO DUPLO będzie to o wiele łatwiejsze. Rodzic może zabrać dziecko w podróż dookoła świata bez wychodzenia z domu. Może mu pokazać, jak wyglądają egzotyczne zwierzęta, jaka roślinność występuje na danym kontynencie i jak żyją tam ludzie. Klocki LEGO DUPLO pomagają przedszkolakom zapoznać się z fauną i florą występującą w dżungli lub na Arktyce znacznie łatwiej niż mapy, atlasy czy książki, które dla wielu małych dzieci są nudne i zbyt trudne do zrozumienia.

2. Miejska dżungla

W mieście czasami ciężko jest o większy skrawek zieleni, nie mówiąc już o lesie. Nie każdy ma czas i możliwość zorganizowania wycieczki za miasto na łono natury. Nawet jeśli uda się zaplanować taki wyjazd, nie można mieć pewności, czy spotka się jakieś zwierzęta. Dlatego ważne jest, aby pokazać dziecku lokalną faunę i florę. Możliwe jest to dzięki LEGO DUPLO „Leśny Park”. W zestawie znajdują się jelenie, niedźwiedzie, wiewiórki i lisy. Umożliwiają one zapoznanie się dziecka z otaczającym go światem. Może ono stworzyć zoo, park lub kawałek lasu na kocu obok rodziców. To świetna alternatywa dla gier na tablecie.

3. Myśl kreatywnie

Dzieci mają bogatą wyobraźnię – potrafią tworzyć historie, o których nie śniło się żadnemu dorosłemu. Warto tę wyobraźnię podsycać i pozwalać się jej rozwijać. W przyszłości zaowocuje to bogatszym słownictwem i lepszym kojarzeniem faktów. Młodsze dzieci dzięki zabawom klockami LEGO DUPLO poprawią koordynację psychoruchową, poznają świat zwierząt, zrozumieją, że na świecie żyją osoby o różnym wyglądzie i zawodach. Starsze mogą dowiedzieć się o tym, co dane zwierzątko je i gdzie żyje. Pozwoli to na poszerzenie zainteresowań, poprawę pamięci i logicznego myślenia. Wymyślanie historii i tworzenie teatrzyków z wykorzystaniem LEGO DUPLO pomoże w radzeniu sobie z problemami, nawiązywaniu kontaktów i dostrzeganiu różnic.

4. DUPLO od najmłodszych lat

LEGO DUPLO dzięki swoim rozmiarom jest odpowiednie nawet dla dzieci od 1,5 roku życia. Maluch może łatwo chwycić klocek i bez problemu łączyć jeden z drugim. Żywe kolory i dobre odwzorowanie wyglądu zwierzątek sprawiają, że klocki zachęcają dzieci do zabawy. To świetna propozycja również dla rodzeństwa – maluchy poznają zwierzęta, a starszaki mogą tworzyć z nimi całe historie.

Kreatywna zabawa – czy to z rodzicami, czy z rodzeństwem – to idealny sposób na spędzenie wolnego czasu. Gdy pogoda nie dopisuje lub nie można wyjść z dzieckiem na spacer, klocki LEGO DUPLO pozwolą na pozbycie się nudy.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.