Trwa ładowanie...

Poznaj ciekawy świat zwierząt z LEGO® DUPLO®

Artykuł sponsorowany

Zobacz film: "Co należy wiedzieć na temat fizjologii dwulatka?"

Już od najmłodszych lat zwierzęta budzą ciekawość dzieci. Każdy rodzic bawi się ze swoją pociechą w odgadywanie nazw zwierzątek i naśladowanie dźwięków, jakie wydają kotek, krówka czy lew. Dziecko dzięki temu zdobywa wiedzę na temat otaczającego go świata. Czasami jednak trudno wytłumaczyć, jak wygląda żyrafa czy wieloryb, jeśli nasz maluch nie miał możliwości ich zobaczyć. Tu z pomocą przychodzą klocki LEGO DUPLO.

spis treści

1. Kreatywne zabawy

Zabawa powinna, oprócz sprawiania radości, pobudzać umysł dziecka do kreatywnego myślenia. Tworzenie własnych historii i opisywanie nowych miejsc lub zwierząt pomaga dziecku poznawać otaczający je świat, a nawet rozwiązywać problemy w sposób nieszablonowy. Dzięki kreatywnym zabawom przedszkolak łatwiej poradzi sobie z nagłą przeszkodą, zagadką czy nową sytuacją. Dodatkowo pomysłowe i odkrywcze zajęcia ułatwiają zapamiętywanie, kojarzenie faktów, myślenie abstrakcyjne, poszerzają zasób słownictwa, a także pomagają zrozumieć prawa panujące w przyrodzie.

2. Pierwsza przygoda w dżungli

Przedszkolaki lubią poszukiwać, odkrywać i badać nieznane tereny. Ale jak wytłumaczyć dziecku, czym jest dżungla, Arktyka czy sawanna? Nie zawsze można udać się w podróż dookoła świata, a błądzenie palcem po mapie jest mało interesujące. Dzięki LEGO DUPLO z serii „Dookoła świata” możemy przybliżyć dalekie krainy naszym maluchom. Młodszym dzieciom na pewno spodobają się mini figurki zwierząt, dzięki którym będą mogły zobaczyć, jak wyglądają mieszkańcy poszczególnych krain. Starsze dzieci mają możliwość wymyślić nowe przygody, których głównymi bohaterami będą zwierzątka. Wyobraźnia dzieci jest nieograniczona, więc będą to dla nich fascynujące podróże.

3. Bądźmy jak Eskimosi

Dzieci mają swoje ulubione zwierzątka: u jednych będzie to tygrys, u innych konik. Przedszkolakom czasami trudno jest zrozumieć, dlaczego zwierzątka różnią się między sobą, choć nazywają się podobnie. Dlaczego niedźwiedź polarny jest biały, a nasz rodzimy brązowy? Dzięki LEGO DUPLO będzie to łatwiejsze do wyjaśnienia i pokazania. Dziecko szybciej zrozumie różnice w świecie zwierząt, pozna więcej ciekawych gatunków i stylów życia. Pomocne będą w tym zestawy LEGO DUPLO „Arktyka” czy „Sawanna”, gdzie oprócz figurek zwierząt są również postaci Eskimosów z saniami czy strażnik rezerwatu. Starsze pociechy będą mogły przygotować inscenizacje i stworzyć własne historie.

4. Zabawy z klockami LEGO DUPLO

Idealną zabawą dla dwulatka będzie zabawa w odgłosy i dopasowanie zwierzątka do jego naturalnego środowiska. Wystarczy wydrukować lub zaopatrzyć się w album z dużymi zdjęciami krain geograficznych. Zadaniem dziecka będzie odgadnięcie np. gdzie żyje tygrys i jaki odgłos wydaje. Innym wariantem tej samej gry jest wylosowanie zwierzątka i opowiedzenie o nim.

Dla starszaków taka zabawa wyda się pewnie mało interesująca, dlatego warto wprowadzić urozmaicenie. Potrzebny będzie globus, atlas geograficzny lub mapa kontynentów. Jeśli jej nie mamy, można ją wydrukować z internetu. Dziecko musi postawić figurkę na kontynencie, z którego dane zwierzątko pochodzi. Dzięki temu uczy się nie tylko rozpoznawać zwierzątka, ale także zdobędzie wiedzę dotyczącą tego, gdzie one mieszkają. To przy okazji nauka biologii i geografii.

LEGO DUPLO są przykładem klocków, które rosną z dzieckiem. Mogą być dobrą zabawką zarówno dla dwulatka, jak i pięciolatka. Każdy znajdzie coś dla siebie. Żywe kolory, dokładnie odwzorowane zwierzątka i trwały materiał, z jakiego zostały wykonane mini figurki, zapewni zabawę na długi czas. Kto wie, może dzięki tym klockom zaszczepimy w dziecku chęć do podróży i odkrywania nowych lądów?

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.