Trwa ładowanie...

Potrzebna krew dla Julii. Rzadka grupa

Julia walczy z białaczką i potrzebuje rzadkiej grupy krwi, po aferezie płytkowej.

Zobacz film: "Robią ci się często siniaki? To może być małopłytkowość"

1. Pomóż Julce

Julia Bubacz z Poznania zmaga się ze śmiertelną chorobą. Dziewczynka jest po przeszczepie i potrzebuje krwi 0Rh- po aferezie płytkowej.

Każda osoba, która chce pomóc Julii powinna zgłosić się do centrum krwiodawstwa i oddać krew ze wskazaniem dla Julii Bubacz leczonej w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera przy ul. Szpitalnej w Poznaniu. Krew można oddawać na terenie całego kraju. Musi ona zostać poddana aferezie płytkowej.

Płytki mogą oddawać tylko te osoby, dla których nie jest to pierwsze oddawanie krwi. Oczywiście zachęcamy do oddawania krwi przez cały rok, szczególnie w okresie letnim, kiedy tej krwi brakuje.

2. Kto może zostać dawcą płytek?

Dawcą płytek może zostać każda osoba w wieku 18-60 lat i waży przynajmniej 50 kg. Centra Krwiodawstwa wymagają, żeby przed pierwszym oddaniem płytek, chociaż raz oddać pełną krew. Płytki krwi można oddawać raz w miesiącu. Przed każdym oddaniem sprawdzany jest poziom płytek krwi. Jeśli jest za niski, dawca nie zostaje zakwalifikowany.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Dowiedz się więcej:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.