Trwa ładowanie...

Posty o charakterze religijnym zniknęły z fanpage świeckiej szkoły podstawowej

Zachęcenie do postu, jałmużny i gorliwej modlitwy – tego rodzaju informacje znalazły się na oficjalnym fanpage jednej z państwowych warszawskich szkół. Po naszej interwencji, zniknęły ze strony.

Zobacz film: "Śniadania polskich uczniów to głównie parówki i białe pieczywo"

1. "Niedługo Wielki Post..."

Kilka dni temu na oficjalnym fanpage Szkoły Podstawowej nr 387 im. Szarych Szeregów w Warszawie opublikowano posty o charakterze religijnym. Zachęcały one do przeżywania Wielkiego Postu, co nie spodobało się wielu użytkownikom.

"Przecież to szkoła państwowa, a nie prywatna. Jakim prawem wieszacie Państwo ogłoszenia o treści wyznaniowej, dyskryminując uczucia uczniów niewierzących?" - pytali użytkownicy.

Tego typu posty pojawiały się na stronie szkoły
Tego typu posty pojawiały się na stronie szkoły (Facebook)

Twórcą postów była katechetka ucząca w tej szkole. Zdaniem wielu, ze względu na brak obiektywizmu, nie miała prawa moderować oficjalnej strony szkoły państwowej.

Obecnie post został usunięty z fanpage
Obecnie post został usunięty z fanpage (Facebook)

W związku ze skandalem w sieci, zapytaliśmy czytelników o ich zdanie. Z odpowiedzi na zadane przez nas pytanie: "Czy szkoła powinna umieszczać wpisy o charakterze religijnym na swoim fanpage?" wynika, że aż 83 proc. nie zgadza się, by szkoła wpływała na dzieci w ten sposób.

O całej sprawie pisaliśmy TUTAJ.

2. Konsekwencje

Otzrymaliśmy oficjalne stanowisko od p. Iwony Lisowskiej, dyrektorki Szkoły Podstawowej nr 387 im. Szarych Szeregów w Warszawie.

"Informuję, że posty opisane w artykule zostały niezwłocznie usunięte z Facebooka. Osoba, która umieściła te posty poniesie konsekwencje służbowe w postaci upomnienia z powodu nieodpowiedzialnego zachowania.

W celu uniknięcia podobnych sytuacji w przyszłości zmieniona zostanie procedura umieszczania postów na facebookowym profilu Szkoły Podstawowej nr 387. Od teraz wszelkie informacje zamieszczone na fanpage będą konsultowane z dyrektorem szkoły".

Która polska gwiazda wydaje najwięcej na edukację dziecka?
Która polska gwiazda wydaje najwięcej na edukację dziecka? [5 zdjęć]

Stefania, córka Anny Muchy, w tym roku kończy sześć lat i niedługo stanie się pierwszoklasistką. Na szczęście...

zobacz galerię
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.