Najbardziej trendy zabawki w 2016 roku

Większość rodziców pragnie, aby ich dzieci prawidłowo się rozwijały, były zdrowe i szczęśliwe, a nic nie wywołuje takiego uśmiechu na twarzy malucha jak nowa zabawka. Branża dziecięca z roku na rok rośnie w siłę, producenci prześcigają się w wymyślaniu kolejnych zabawek dla najmłodszych, a rodzice wydają na nie coraz więcej pieniędzy.

Aby jednak nie pogubić się wśród lalek, samochodów, urządzeń grających, nagrywających, malujących etc., warto być na bieżąco i wiedzieć, co w branży zabawek dziecięcych piszczy. Zanim wybierzesz się po kolejny prezent dla dzieciaka – poznaj najgorętsze trendy zabawkowe 2016 roku.

„Prawdziwe” lalki

Nie ma nic fajniejszego dla dziewczynki niż posiadanie w swojej kolekcji lalki, która je, pije, robi siusiu, a w dodatku wygląda tak jak prawdziwy człowiek. Lalki „Baby Alive” są duże, mają w zestawach mnóstwo akcesoriów, potrafią powiedzieć, kiedy są głodne lub śpiące – w dodatku w ofercie dostaniesz takie, które mówią po polsku.

Trend ten wykorzystała również firma Mattel, która wprowadziła do swojej oferty barbie o różnych proporcjach i kształtach – znajdziesz w niej barbie niską, kształtną i drobną, do wyboru masz również siedem różnych odcieni skóry, 22 kolory oczu oraz 24 rodzaje fryzur. Na rynku zabawkarskim latem br. pojawi się również lalka pierwszej latynoskiej księżniczki Eleny z królestwa Avalor.

Zabawki w rozmiarze mini

To już nawet nie trend, ale obowiązek – każda większa marka produkująca zabawki dla dzieci ma wersje tych najpopularniejszych w małych rozmiarach. Nie ma się co dziwić – minifigurki ulubionych księżniczek z bajek Disneya czy figurki LEGO od dawna są na obowiązkowych pozycjach prezentów dla dzieci.

W tym roku LEGO poszło jednak o krok dalej i postanowiło wprowadzić do swojej kolekcji mini, ludzika na wózku inwalidzkim, który znajdzie się w zestawie wchodzacym na rynek we wrześniu br. Jest to odzew producenta na kampanię równościową #ToyLikeMe, czyli zabawka taka jak ja. Producent klocków ma w swojej ofercie również figurkę taty z dzieckiem w wózeczku oraz ulubione postaci z bajek takich jak Simpsonowie czy Scooby Doo.

Zabawki „inteligentne”

Na rynku pojawia się coraz więcej zabawek interaktywnych, w których producenci wykorzystują najnowsze rozwiązania z branży technologicznej. Dziewczynkom spodoba się nowy, interaktywny domek dla lalek Barbie, który reaguje na głos dziecka – maluch może dzięki temu m.in. włączyć w domku światło, uruchomić dzwonek do drzwi czy sterować windą.

Chłopców może z kolei zainteresować najnowsza wersja tradycyjnego Monopoly, która całkowicie wyeliminowała konieczność płacenia papierowymi pieniędzmi, a wprowadziła karty kredytowe. Monopoly Ultimate Banking będziesz mógł kupić swojemu dziecku już jesienią br. Z kolei Fisher Price zimą wypuści na rynek gąsienicę, której głównym zadaniem jest zapoznanie dzieci z podstawowymi informacjami na temat kodowania.

Zakazane zabawki. Tego nie kupuj dziecku

Kilka klocków to wieża w zamku, patyk jest mieczem, krzesło – samochodem, a duża poduszka – statkiem. Wyobraźnia dziecka nie zna ograniczeń. A jeśli dodamy...

Zostań gwiazdą mediów społecznościowych

Telefon komórkowy już dawno przestał być urządzeniem wykorzystywanym wyłącznie do prowadzenia rozmów i pisania smsów. Już najmłodsze dzieci nie tylko wykorzystują go do grania, ale robią sobie nim zdjęcia, nagrywają i montują własne filmiki, a następnie oczywiście wrzucają je na własne profile na portalach społecznościowych, takich jak Facebook czy Instagram.

Dzięki takim zabawkom jak np. Stikbot Studio Pro czy SelfieMic, czyli kij selfie z mikrofonem, dziecko może nauczyć się, jak wygląda produkcja filmików od kuchni, a także samemu zmontować film oraz nagrać muzyczne wideo ze sobą w roli głównej.

Zabawki „zrób to sam”

Jeśli myślisz, że chodzi o przygotowanie figurek z kasztanów czy pieczątek z ziemniaków, a nadchodzącym trendem będzie powrót do przeszłości, bardzo się mylisz. Branża zabawkarska idzie naprzód i nie zwalnia tempa – może o tym świadczyć fakt, że na rynku pojawia się coraz więcej zabawek wykorzystujących metodę druku 3D. Dzięki długopisom czy drukarkom dziecko będzie mogło zaprojektować, wydrukować i bawić się zabawkami stworzonymi od początku do końca przez siebie samego.

Katarzyna Krupka, 1 tydzień temu

Zakupy dla malucha

Komentarze