Trwa ładowanie...

Popularna kaszka dla dzieci wycofana przez GIS. Może wywoływać reakcje alergiczne

Główny Inspektor Sanitarny podjął decyzję o wycofaniu ze sklepów kaszki kukurydziano-ryżowej z tapioką Mniam. Podczas kontroli wykryto, że produkt zawiera soję, która nie została wymieniona na etykiecie produktu. A część dzieci może być na nią uczulone.

Zobacz film: "Rozgrzewające przyprawy na mrozy"

spis treści

1. Mniam kaszka kukurydziano-ryżowa z tapioką wycofana przez GIS

Do Głównego Inspektora Sanitarnego wpłynęła informacja z systemu wczesnego ostrzegania o niebezpiecznej żywności i paszach (RASFF). Okazało się, że w kukurydziano-ryżowej kaszce dla dzieci Mniam wykryto obecność soi. Tymczasem na etykiecie produktu nie ma żadnej informacji o obecności tego składnika.

Poniżej szczegóły dotyczące wycofanego produktu:

Nazwa produktu: Mniam Kaszka kukurydziano-ryżowa z tapioką 250 g

Numer partii: 03.10.2021 CG

Dystrybutor: Eko-Wital Sp. z o.o., ul. Staniewicka 5, 03-310 Warszawa

GIS podjął decyzję o wycofaniu partii kaszki dla dzieci
GIS podjął decyzję o wycofaniu partii kaszki dla dzieci (GIS)

2. Soja może wywoływać reakcję alergiczną

Spożycie produktu zawierającego soję może wywołać u osób uczulonych reakcję alergiczną. W związku z tym na opakowaniu produktu powinna się znajdować informacja o tym, że wchodzi w skład kaszki. U osób uczulonych mogą wystąpić m.in. biegunka, bóle brzucha, wysypka, atak astmy, a nawet wstrząs alergiczny.

GIS ostrzega, by osoby uczulone nie spożywały wycofanej partii produktu. Dystrybutor kaszek poinformowała klientów o stwierdzonej niezgodności i konieczności zwrotu produktu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.