Trwa ładowanie...

Pomóżmy Kacperkowi uzbierać na nowy wózek

Kacperek choruje na Zespół Dziecka Wiotkiego. Na świat przyszedł uzyskując 10 punktów w skali Apgar. Do 6 tygodnia życia był zdrowym chłopcem, jednak po tym czasie zaczęły się problemy z jego zdrowiem. W ośmym miesiącu życia pojawiły się trudności z oddychaniem, co spowodowało, że od 10 miesiąca życia chłopiec oddycha przy pomocy respiratora.

Zobacz film: "Jak dzieci tracą odporność?"

W kolejnych miesiącach konieczne stało się założenie Przezskórnej Endoskopowej Gastrostomii, umożliwiającej spożywanie pokarmów. Jako 13-miesięczne dziecko Kacper przeszedł zabieg tracheostomii. Lekarze orzekli, że samodzielne oddychanie przez najbliższe lata nie będzie możliwe.

Zobacz, jak wygląda chrzest dzieci w Gruzji. Będziesz w szoku
Zobacz, jak wygląda chrzest dzieci w Gruzji. Będziesz w szoku [5 zdjęć]

Chrzest święty jest pierwszym sakramentem, który przyjmuje dziecko. Nie wszędzie jednak forma chrztu...

zobacz galerię

Aktualnie Kacperek ma 9 lat, nie może sam siedzieć ani chodzić. Szansę na jego przemieszczanie się stanowi wózek, który niestety już jest zbyt mały dla chłopca. Wpływa to negatywnie na jego kręgosłup, ponieważ peloty piersiowe są zbyt nisko i nie ma możliwości ich podniesienia.

Uzyskanie nowego, refundowanego wózka na daną chwilę nie jest możliwe, gdyż złożony do NFZ wniosek spotkał się z odmową. Otrzymanie wózka możliwe będzie dopiero w kwietniu 2018 r.

Kacper przyszedł na świat 26.02.2008 r.
Kacper przyszedł na świat 26.02.2008 r. (Facebook)

Mama Kacperka w obawie przed tym, że jej synek straci jedyną możliwość przemieszczania się, zwróciła się do nas z prośbą o pomoc w zbiórce.

(Facebook)

- Fundacja, pod opieką której jest Kacper ruszyła ze zbiórka pieniążków na jego wózek, którego koszt to 8 tysięcy. Bardzo serdecznie prosimy o pomoc w uzbieraniu pieniążków. Każda złotówka jest na wagę złota. Serdecznie dziękujemy! Bardzo! - powiedziała dla WP Parenting Katarzyna Pietrzyk, mama Kacperka.

Pomóc Kacperkowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Bank BZ WBK 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374 Tytułem: “Kacper Pietrzyk – WÓZEK”

wpłaty zagraniczne : PL31109028350000000121731374 swift code: WBKPPLPP Title: „Kacper Pietrzyk – WOZEK”

Więcej informacji dostępnych jest pod adresem: www.kawalek-nieba.pl/walka-o-kacperka-zbiorka

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.