Trwa ładowanie...

Wypadek na basenie. Dzieci poparzyły się chlorem

W ubiegły czwartek uczniowie korzystający z basenu w Załomiu (woj. zachodniopomorskie) zostali narażeni na poparzenie chlorem. Do szpitala trafiło dwoje 10-latków z podejrzeniem poparzenia dróg oddechowych.

Zobacz film: "Jak dzieci tracą odporność?"

W czwartek 26 stycznia br. dzieci przebywały na basenie w Załomiu (woj. zachodniopomorskie). Do basenu została wtedy wtłoczona zbyt duża ilość chloru. Jak powiedziała właścicielka basenu, Agnieszka Łęcka, ze wstępnych ustaleń wynika, iż przyczyniło się do tego niepoprawne działanie urządzanie dozującego.

W toku własnych analiz została znaleziona prawdopodobna przyczyna awarii, która powinna teraz zostać potwierdzona przez biegłego. Właścicielka podkreśliła, iż sprawna reakcja instruktora pozwoliła zminimalizować konsekwencje tego incydentu.

Jak dodała, woda w basenie miała właściwie parametry już następnego dnia. Mimo tego wszystkie zajęcia na basenie zostały odwołane, obiekt zamknięty, a urządzenia zabezpieczone dla oceny biegłego.

Prześladowała i upokarzała swoje dzieci. Dziewczynki musiały pić wodę z toalety
Prześladowała i upokarzała swoje dzieci. Dziewczynki musiały pić wodę z toalety [5 zdjęć]

Głodziła, biła, zastraszała. Odmawiała kąpieli, stosowania środków higienicznych i zmuszała do picia...

zobacz galerię

Dzieci przez dwa dni przebywały w szpitalu w Zdrojach. Doznały poważnego podrażnienia krtani i oskrzeli.

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.