Trwa ładowanie...

Polki, które przeżyły depresję poporodową (WIDEO)

Avatar placeholder
30.08.2017 17:26

Depresja poporodowa to stan po urodzeniu dziecka, który najczęściej przychodzi po połogu, czyli średnio dwa miesiące po porodzie. Objawami depresji są gwałtowne zmiany nastroju, zniechęcenie i melancholia. Matka odczuwa również wielki strach o to, czy uda jej się wychować dziecko i sprostać obowiązkom. Za taki stan odpowiedzialne są hormony, których poziom po porodzie dopiero się reguluje. Depresja poporodowa mylona jest ze stanem zwanym baby blues.

Depresja poporodowa może zdarzyć się każdej kobiece. Niektóre polskie gwiazdy otwarcie mówią o swoich przeżyciach po porodzie. Wśród nich jest Monika Zamachowska, Magda Mielcarz czy Ania Wyszkoni.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.