Trwa ładowanie...

Pokaż dziecku, jak zbudowany jest świat. Wielka budowa z LEGO® DUPLO®

Zobacz film: "Co należy wiedzieć na temat fizjologii dwulatka?"

Artykuł sponsorowany

Liczba zadawanych przez przedszkolaki pytań czasami zdaje się nie mieć końca. Dzieci interesuje wszystko, a szczególnie prawidła, jakie rządzą światem. Doskonałym sposobem, by je poznać, jest zabawa z udziałem zestawów LEGO DUPLO. Wchodząc w rolę strażaka, farmera, lekarza lub budowniczego, dziecko nie tylko poznaje zawody, ale także uczy się codziennych obowiązków i doświadcza porządku dnia.

1. Zabawa to klucz do poznania świata

Jak nauczyć dziecko zasad znanych z życia dorosłych? Jak pomóc mu je zrozumieć? Najlepiej poprzez zabawę. Weźcie zestawy LEGO DUPLO i zbudujcie dom. Zacznijcie od solidnych fundamentów - to podstawa. Taka budowa może być doskonałą okazją, by wyjaśnić dziecku zasady bezpieczeństwa na wypadek pożaru. Gdy przedszkolak zapyta, jak należy reagować na widok ognia – wyjaśnij wszystko dokładnie, ale w wersji uproszczonej. Dzieci mają dobrą pamięć i na pewno to utrwalą. A dzięki zestawom LEGO DUPLO będą mogły dokładniej zrozumieć podstawy nauki, technologii i matematyki.

2. Zbudujcie razem dom

Budowa domu to podstawa w każdej zabawie klockami. Ale przecież nie każdy budynek musi być taki sam. Jednego dnia spróbujcie zbudować wysoki drapacz chmur, drugiego wiejską chatkę, jeszcze innego domek letniskowy. Zwróćcie uwagę na to, że każdy budynek rządzi się swoimi zasadami konstrukcji. Spróbujcie je poznać.

Klocki LEGO DUPLO są zaprojektowane specjalnie dla dzieci w wieku od 1,5 roku do 5 lat. Pozwalają na szereg zabaw konstrukcyjnych. Wybierając takie zestawy, możesz wyjaśnić swojemu malcowi zasady budowania i konstruowania. Przy okazji spędzicie rodzinne popołudnie pełne radosnej atmosfery i twórczej zabawy, a maluch dodatkowo potrenuje cierpliwość, zdolności motoryczne oraz koordynację ręka–oko.

3. Budowanie i… burzenie

Twoje dziecko lubi codzienne budowanie zamków z piasku? Widzisz, z jaką pasją stawia budowle w piaskownicy i zauważasz w jego oczach zakłopotanie, gdy – mimo wielu chęci – nie potrafi naprawić niechcący zburzonego domu? Daj mu przykład, używając LEGO DUPLO. Zestaw „Plac budowy” pomoże odkryć tajniki projektowania i budowy.

Wystarczy zacząć od dobrego planu. Spróbujcie go narysować lub skorzystajcie z tego dołączonego do zestawu. Twoje dziecko krok po kroku odkryje, że dobry plan to klucz do sukcesu. Klocek do klocka, wierne trzymanie się pomysłu i zobaczysz, że twój przedszkolak sam odkryje korzyści takiej metody.

Co będzie potrzebne do budowania? Na pewno koparka, wywrotka, spycharka. Plac budowy to raj szczególnie dla chłopców. Czego podczas takiej zabawy uczy się twoje dziecko? Przede wszystkim rozwija umiejętności motoryczne, a także koordynację ruchową. Trenuje także umiejętności społeczne. To wszystko nie pójdzie na marne.

4. Tato, chcę być strażakiem!

Strażacy to wielcy bohaterowie małych chłopców. Mogą przecież uratować plac budowy przed niszczącym ogniem, który pojawi się, jeśli nie będą przestrzegane zasady bezpieczeństwa. Pomoc przyjeżdża wtedy nowoczesnym i szybkim wozem, by ugasić ogień. Na szczęście, nikt nie ucierpiał. Strażacy przybyli na czas, a akcja przebiegła błyskawicznie.

Po akcji strażackiej i dokończeniu budowy – czas na sprzątanie. Aby zrobić to dokładnie, trzeba będzie wywieźć gruzy. To zadanie dla spychacza. A jeśli będzie on miał obracaną kabinę – sprzątanie na pewno pójdzie sprawnie. I będziecie mieć przy tym dużo frajdy.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.