Pokaż dziecku, jak zbudowany jest świat. Wielka budowa z LEGO® DUPLO®

Artykuł sponsorowany

Liczba zadawanych przez przedszkolaki pytań czasami zdaje się nie mieć końca. Dzieci interesuje wszystko, a szczególnie prawidła, jakie rządzą światem. Doskonałym sposobem, by je poznać, jest zabawa z udziałem zestawów LEGO DUPLO. Wchodząc w rolę strażaka, farmera, lekarza lub budowniczego, dziecko nie tylko poznaje zawody, ale także uczy się codziennych obowiązków i doświadcza porządku dnia.

Zabawa to klucz do poznania świata

Jak nauczyć dziecko zasad znanych z życia dorosłych? Jak pomóc mu je zrozumieć? Najlepiej poprzez zabawę. Weźcie zestawy LEGO DUPLO i zbudujcie dom. Zacznijcie od solidnych fundamentów - to podstawa. Taka budowa może być doskonałą okazją, by wyjaśnić dziecku zasady bezpieczeństwa na wypadek pożaru. Gdy przedszkolak zapyta, jak należy reagować na widok ognia – wyjaśnij wszystko dokładnie, ale w wersji uproszczonej. Dzieci mają dobrą pamięć i na pewno to utrwalą. A dzięki zestawom LEGO DUPLO będą mogły dokładniej zrozumieć podstawy nauki, technologii i matematyki.

Zbudujcie razem dom

Budowa domu to podstawa w każdej zabawie klockami. Ale przecież nie każdy budynek musi być taki sam. Jednego dnia spróbujcie zbudować wysoki drapacz chmur, drugiego wiejską chatkę, jeszcze innego domek letniskowy. Zwróćcie uwagę na to, że każdy budynek rządzi się swoimi zasadami konstrukcji. Spróbujcie je poznać.

Klocki LEGO DUPLO są zaprojektowane specjalnie dla dzieci w wieku od 1,5 roku do 5 lat. Pozwalają na szereg zabaw konstrukcyjnych. Wybierając takie zestawy, możesz wyjaśnić swojemu malcowi zasady budowania i konstruowania. Przy okazji spędzicie rodzinne popołudnie pełne radosnej atmosfery i twórczej zabawy, a maluch dodatkowo potrenuje cierpliwość, zdolności motoryczne oraz koordynację ręka–oko.

Budowanie i… burzenie

Twoje dziecko lubi codzienne budowanie zamków z piasku? Widzisz, z jaką pasją stawia budowle w piaskownicy i zauważasz w jego oczach zakłopotanie, gdy – mimo wielu chęci – nie potrafi naprawić niechcący zburzonego domu? Daj mu przykład, używając LEGO DUPLO. Zestaw „Plac budowy” pomoże odkryć tajniki projektowania i budowy.

Wystarczy zacząć od dobrego planu. Spróbujcie go narysować lub skorzystajcie z tego dołączonego do zestawu. Twoje dziecko krok po kroku odkryje, że dobry plan to klucz do sukcesu. Klocek do klocka, wierne trzymanie się pomysłu i zobaczysz, że twój przedszkolak sam odkryje korzyści takiej metody.

Co będzie potrzebne do budowania? Na pewno koparka, wywrotka, spycharka. Plac budowy to raj szczególnie dla chłopców. Czego podczas takiej zabawy uczy się twoje dziecko? Przede wszystkim rozwija umiejętności motoryczne, a także koordynację ruchową. Trenuje także umiejętności społeczne. To wszystko nie pójdzie na marne.

Tato, chcę być strażakiem!

Strażacy to wielcy bohaterowie małych chłopców. Mogą przecież uratować plac budowy przed niszczącym ogniem, który pojawi się, jeśli nie będą przestrzegane zasady bezpieczeństwa. Pomoc przyjeżdża wtedy nowoczesnym i szybkim wozem, by ugasić ogień. Na szczęście, nikt nie ucierpiał. Strażacy przybyli na czas, a akcja przebiegła błyskawicznie.

Po akcji strażackiej i dokończeniu budowy – czas na sprzątanie. Aby zrobić to dokładnie, trzeba będzie wywieźć gruzy. To zadanie dla spychacza. A jeśli będzie on miał obracaną kabinę – sprzątanie na pewno pójdzie sprawnie. I będziecie mieć przy tym dużo frajdy.

Ewa Rycerz, 7 miesięcy temu

Zakupy dla malucha

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

ubranka

~paola123 • ostatni post 2 tygodnie temu

2

Pieluchy

Babcia2306 • ostatni post 4 tygodnie temu

2
Artykuły Zakupy dla malucha
Zakupy dla malucha

ToGo - wielofunkcyjna zawieszka

Materiały prasowe Na rynku produktów dla dzieci pojawił się ostatnio nowy gadżet. To pomysłowa zawieszka, która ułatwi ci spacery z pociechą o każdej porze roku. Sprawdzi się zarówno do przypięcia rękawiczek, przymocowania kocyka w łóżeczku czy zasłonki...

Zakupy dla malucha

Wybierz odpowiednie buty dla dziecka

wyobraźnią i niezaspokojoną ciekawością świata, jest ono w stanie wydreptać dystans równy kilku dobrym kilometrom. Odpowiednio dobrane dla malucha (...) produkty marki BARTEK. Cechy dobrego obuwia Wybierając w sklepie buty dla malucha,...

Zakupy dla malucha

Gry na logikę dla dzieci

Gry na logikę dla dzieci

Gry logiczne zmuszają dziecko do użycia myślenia, a dokładniej - zasad dedukcji, w celu rozwiązania zagadki.

Zakupy dla malucha

Szczoteczka do zębów dla dziecka

Szczoteczka do zębów dla dziecka

Rodzaj szczoteczki do zębów dla malucha Każdy członek rodziny powienien mieć własną szczoteczkę do zębów. Na rynku jest ogromny wybór akcesoriów

Zakupy dla malucha

Zabawki dla małych dzieci

Zabawki dla małych dzieci

Zabawki interaktywne potrafią na dłużej skupić uwagę dziecka. Kupując zabawki warto sprawdzić atest.

Zakupy dla malucha

Laptop edukacyjny

Laptop edukacyjny

Zakup laptopa dla dziecka wcale nie jest taką prostą sprawą. Istnieją urządzenia elektroniczne, które są dużo tańsze niż ich wersje dla dorosłych, jednak jedynie naśladują niektóre funkcje dostępne w standardowym laptopie.

Zakupy dla malucha

Lalki dla dziecka

Lalki dla dziecka

W sklepach pojawia się coraz więcej różnych rodzajów lalek dla dzieci, dlatego też wybranie idealnej zabawki dla dziewczynki lub chłopca może wydawać się nie lada wyzwaniem. Do wyboru mamy lalki mówiące, chodzące, a nawet siusiające. Na szczęście kupowanie...

Zakupy dla malucha

Sprawdzone sposoby na oszczędzenie na dziecku

Sprawdzone sposoby na oszczędzenie na dziecku

, zobaczysz, czego rzeczywiście potrzebuje, a czego nie. Na zakupy dla malucha warto wybrać się z doświadczoną mamą, która będzie potrafiła wskazać niezbędne akcesoria i produkty. Kup uniwersalny fotelik samochodowy Nosidełka...

Zakupy dla malucha

Zabawki dobrane do wieku

Zabawki dobrane do wieku

W społeczeństwie panuje błędne przeświadczenie, że im więcej zabawek, zajęć dodatkowych i bardziej zajęty czas dziecka, tym lepszy jego rozwój. Starajmy się jednak nie popadać w skrajności i zbytnia przesadę.