Trwa ładowanie...

Podróżuj z dziećmi razem z LEGO® DUPLO®

Zobacz film: "Kiedy rozpocząć trening czystości?"

Artykuł sponsorowany

Podróż często jest dla dziecka tajemnicą. Przedszkolaki ciekawe są świata, chłoną wiedzę, szukają informacji zarówno na temat bliższego, jak i dalszego otoczenia. Aby wspierać tę naturalną ciekawość oraz stymulować kreatywność dziecka, należy zachęcać dziecko do różnego rodzaju aktywności. Z pomocą przychodzą tutaj klocki LEGO DUPLO.

spis treści

1. Podejmowanie decyzji

Skarpetki zielone czy czerwone? Bajki po obiedzie czy po kolacji? Podejmowanie decyzji nie jest łatwe, choć kluczowe w życiu, ponieważ codziennie robimy to wielokrotnie. Dlatego tę umiejętność warto wspierać każdego dnia. Jak to robić? Można wykorzystać elementy codzienności. Na przykład, pytając dziecko o to, czy woli zjeść jabłko czy banana. Należy oczywiście decyzję malucha uszanować. Będzie to dla niego najlepsza, najbardziej efektywna nauka.

2. Podróżowanie to zabawa

Naukę podejmowania decyzji można kontynuować podczas planowania rodzinnych wakacji – zapytaj dziecko, gdzie chce pojechać i kiedy. Niech opowie o przygodach, jakie mogą czekać na was w wybranym miejscu.

Taką zabawę urozmaicą klocki LEGO DUPLO, które przeznaczone są dla dzieci mających od półtora roku do pięciu lat. Dzięki nim dziecko pozna świat i jego różnorodność.

Ale to nie wszystko. Dzięki takiej zabawie w planowanie wakacji, maluch będzie miał kolejną okazję, by rozbudzić ciekawość świata. Warto zacząć od oglądania zdjęć różnych miast, państw, krain. Pokaż dziecku góry, morze, jeziora, doliny. Porozmawiaj o tym, co można zobaczyć w każdym z tych miejsc. Niech samo wyrobi sobie zdanie na temat każdego z nich.

Później możesz zapytać, które z miejsc malec chciałby zobaczyć i dlaczego akurat właśnie to. Porozmawiajcie także o sposobach podróżowania – pociągiem, statkiem, samolotem. Zdecydujcie, który sposób będzie dla was najlepszy.

3. Samolot kontra pociąg

Zastanawiacie się, dokąd w tym roku udać się na wakacje? W podjęciu wspólnej decyzji pomogą wam zestawy LEGO DUPLO. Zabawa nimi będzie prawdziwą gratką dla dziecka oraz wstępem do zadecydowania o tegorocznym miejscu odpoczynku oraz sposobie podróżowania.

Można tutaj wykorzystać zestaw LEGO DUPLO „Mały samolot” i LEGO DUPLO „Lotnisko”. Komplety zawierają kolorowe klocki, postacie oraz właśnie samolot. Elementy zostały opracowane tak, by w jak największym stopniu ułatwić dziecku zrozumienie funkcjonowania lotniska. Malec szybko dowie się, w jaki sposób walizki trafiają do właściwego samolotu, jak wygląda kontrola paszportowa oraz jak zorganizowana jest praca na lotnisku. Może również samodzielnie zatankować samolot, co jest niebywałą frajdą.

Ale co to? Na wakacje można przecież pojechać także pociągiem! Śpi się też pod namiotem, kąpie w jeziorze, biega po trawie i cieszy promieniami słońca. Zupełnie jak w zestawie LEGO DUPLO „Ciuchcia”, który pozwala tworzyć setki barwnych opowieści o wakacjach i wyobrażać sobie przygody, o jakich dzieciom dotychczas się nawet nie śniło. Wygląda na to, że decyzja o sposobie podróżowania została już podjęta.

Zabawa z LEGO DUPLO to jednak nie tylko odkrywanie świata. To także doskonalenie umiejętności, które pomocne będą w całym życiu. Dzięki snuciu opowieści, dziecko uczy się tego, jak ważna jest komunikacja, natomiast dzięki operowaniu barwnymi klockami – poczucia estetyki i radości z kreowania świata. Przede wszystkim jednak podróżowanie z LEGO DUPLO uczy ciekawości i otwiera na świat. A to są rzeczy nie do przecenienia.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.