Trwa ładowanie...

Podlewanie roślin podczas upałów. Łatwo popełnić błąd i je zniszczyć (WIDEO)

Zobacz film: "Jak podlewać kwiaty w upalne dni?"

Pelargonie, surfinie, petunie, lobelie to najpopularniejsze kwiaty balkonowe. Jeśli odpowiednio o nie dbamy, to będą kwitnąć aż do jesieni.

Chcesz mieć piękny balkon?

Zanim kupisz kwiaty, sprawdź, na którą stronę świata zwrócony jest balkon. Od nasłonecznienia zależy, jakie rośliny będą najbardziej odpowiednie. Kwiaty, które lubią słoneczną wystawę to m.in. pelargonia, surfinia, heliotrop. Cieniste miejsca preferują np. begonie, fuksje, niecierpki.

Na balkonach królują kwiaty kwitnące, a to oznacza, że trzeba je nawozić, ponieważ potrzebują więcej składników odżywczych. W sklepach ogrodniczych jest duży wybór gotowych preparatów.

Osoby, które preferują bardziej ekologiczne metody, mogą samodzielnie przygotować odżywkę do kwiatów. Można je zrobić np. z fusów kawy, drożdży czy zużytych torebek herbaty.

Po posadzeniu kwiatów najważniejsze jest, by ich nie przesuszyć. Jeśli zapomnisz o podlewaniu, rośliny szybko zaczną marnieć.

Oczywiście, trzeba to robić z głową. Przelewanie może sprawić, że korzenie zaczną gnić, a kwiaty zrobią się słabe.

Tutaj trzeba znaleźć złoty środek. Floryści ostrzegają, że w upały łatwo popełnić błąd, który może fatalnie odbić się na kondycji roślin.

Obejrzyj WIDEO i sprawdź, jak w upały podlewać kwiaty, żeby im nie zaszkodzić.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.