Trwa ładowanie...

Podlewanie roślin podczas upałów. Łatwo popełnić błąd i je zniszczyć (WIDEO)

 Sylwia Stachura
13.06.2019 09:57

Pelargonie, surfinie, petunie, lobelie to najpopularniejsze kwiaty balkonowe. Jeśli odpowiednio o nie dbamy, to będą kwitnąć aż do jesieni.

Chcesz mieć piękny balkon?

Zanim kupisz kwiaty, sprawdź, na którą stronę świata zwrócony jest balkon. Od nasłonecznienia zależy, jakie rośliny będą najbardziej odpowiednie. Kwiaty, które lubią słoneczną wystawę to m.in. pelargonia, surfinia, heliotrop. Cieniste miejsca preferują np. begonie, fuksje, niecierpki.

Na balkonach królują kwiaty kwitnące, a to oznacza, że trzeba je nawozić, ponieważ potrzebują więcej składników odżywczych. W sklepach ogrodniczych jest duży wybór gotowych preparatów.

Osoby, które preferują bardziej ekologiczne metody, mogą samodzielnie przygotować odżywkę do kwiatów. Można je zrobić np. z fusów kawy, drożdży czy zużytych torebek herbaty.

Po posadzeniu kwiatów najważniejsze jest, by ich nie przesuszyć. Jeśli zapomnisz o podlewaniu, rośliny szybko zaczną marnieć.

Oczywiście, trzeba to robić z głową. Przelewanie może sprawić, że korzenie zaczną gnić, a kwiaty zrobią się słabe.

Tutaj trzeba znaleźć złoty środek. Floryści ostrzegają, że w upały łatwo popełnić błąd, który może fatalnie odbić się na kondycji roślin.

Obejrzyj WIDEO i sprawdź, jak w upały podlewać kwiaty, żeby im nie zaszkodzić.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze