Trwa ładowanie...

Po co dziurka w skuwce długopisu? Okazuje się, że może uratować życie

Avatar placeholder
03.10.2022 13:44
Otwór w skuwce może uratować życie
Otwór w skuwce może uratować życie (Instagram)

Skuwki od długopisów mają na wierzchołku otwór. Niektórzy twierdzą, że mają one związek z ciśnieniem atramentu w długopisie, jednak nie ta funkcja jest w nich najważniejsza. Otwory te mogą uratować życie.

Wielu ludzi przyznaje, że obgryzali skuwki i końcówki długopisów w dzieciństwie
Wielu ludzi przyznaje, że obgryzali skuwki i końcówki długopisów w dzieciństwie (Instagram)

1. Wytłumaczył, do czego służą otwory w zatyczkach

Instagramowy twórca Zack D. wystawił niedawno film o skuwkach od długopisów. Nagranie zaskoczyło internautów i zostało polubione już ponad 119 300 razy.

W filmie udostępnionym w mediach społecznościowych mężczyzna tłumaczy, dlaczego nasadki na długopisy mają otwór. "Większość ludzi uważa, że ma to coś wspólnego z atramentem" – tłumaczy Zack fanom. "Ale prawdziwy powód jest dużo ważniejszy" - dodał.

Z filmu dowiadujemy się, że firmy produkujące długopisy mają obowiązek zrobienia otworu w skuwce i jest to uregulowane prawnie. Dzięki tej dziurce człowiek się nie udusi, jeśli połknie tę część długopisu i utknie ona w przełyku.

Jak informuje Pen Company, psychologowie twierdzą, że żucie długopisów i ołówków działa na człowieka kojąco i pomaga mu uspokoić się w czasie stresujących sytuacji.

Dlatego też możliwość połknięcia skuwki jest bardzo prawdopodobna, a dziurka na jej wierzchołku może uratować życie.

Najczęściej długopisów używają dzieci w wieku szkolnym i to one zazwyczaj trzymają je w ustach. Dlatego tak ważne jest, by każda skuwka miała otwór, umożliwiający oddychanie, gdy przez przypadek zostanie połknięta.

2. Wielu z nas tak robi

Niektórzy internauci komentujący film zaczęli pytać, po co ktokolwiek miałby zjadać części długopisów, a nawet zastanawiali się, czy ktokolwiek tego próbował.

Bardziej doświadczeni zauważyli, że większość osób w przeszłości gryzła długopisy. "Pamiętam, jak żułem tę nasadkę w dzieciństwie" - możemy przeczytać jeden z wielu komentarzy.

"Większość ludzi, w tym ja, lubi gryźć nasadkę pióra" - przyznał komentujący.

Inni zauważyli, że dzięki temu, że skuwki mają otwór, nasadek można używać jak gwizdków.

Małgorzata Banach, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze