Trwa ładowanie...

Co można znaleźć w piórniku u dziecka?

Szkolny piórnik jest – podobnie jak plecak – nieodzownym atrybutem ucznia. Piórnik ma szczególne znaczenie dla uczniów młodszych klas, którzy z namaszczeniem wypełniają go po brzegi przyborami do pisania, kiedy przygotowują się do kolejnego dnia w szkole. Starsi uczniowie mają zdecydowanie mniej emocjonalny stosunek do tego przedmiotu – nierzadko obywają się bez piórnika, wrzucając długopis i ołówek do plecaka.

Zobacz film: "Jak możesz pomóc maluchowi odnaleźć się w nowym środowisku?"

1. Zawartość piórnika

Bez względu na rodzaj (saszetka, tuba, rozkładany piórnik dwupoziomowy itp.), piórnik skrywa niejedną tajemnicę. Obok typowo szkolnych artykułów (długopisy, ołówki, kredki, flamastry, gumka do ścierania, linijka, kątomierz, cyrkiel, korektor, brokatowe długopisy, małe nożyczki) może znaleźć się w nim wiele innych przedmiotów: plan lekcji, kalendarz w formie karty, naklejki, małe karteczki, minigadżety z gum do żucia lub chipsów, spinki do włosów, pomadka ochronna do ust, minipłyn antybakteryjny do rąk i wiele innych. Kreatywność dziecka nie zna granic, a zawartość piórnika może zaskoczyć nawet doświadczonych rodziców.

Wielu pierwszoklasistów ma w posiadaniu nie jeden, a dwa piórniki. W jednym z nich przechowują długopis, ołówek, linijkę, gumkę do ścierania, korektor i kilka kredek oraz flamastrów w podstawowych kolorach (żółty, zielony, niebieski, czerwony, pomarańczowy, brązowy). Natomiast w drugim piórniku trzymają kredki we wszystkich kolorach tęczy, brokatowe cienkopisy, kolorowe mazaki i jaskrawe podkreślacze.

2. Piórnik dla starszego ucznia

W szkole średniej powszechną praktyką jest noszenie niewielkiego piórnika-saszetki lub wrzucanie przyborów do pisania do plecaka. Znalezienie długopisu zajmuje w takim przypadku trochę czasu, ale z właściwą sobie nonszalancją młodzież zbytnio się tym nie przejmuje. Dla uczniów, którzy cenią swój czas, a nie chcą korzystać z klasycznego piórnika, idealnym rozwiązaniem są plecaki z organizerem w mniejszej kieszeni. Organizer ma postać sztywnego materiału przyszytego do wnętrza plecaka w taki sposób, że w jego wąskie przegródki można bez problemu włożyć kilka długopisów, ołówków i linijkę.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.