Trwa ładowanie...

Płacz pomaga schudnąć. To udowodnione naukowo! (WIDEO)

Zobacz film: "Płacz pomaga schudnąć"

Emocje to integralna część życia człowieka. Zarówno uczucie radości, jak i smutek, są bardzo potrzebne dla zdrowia psychicznego, oczywiście we właściwych momentach. Prawidłowe i adekwatne do sytuacji reakcje, to podstawa funkcjonowania.

Chociaż żyjemy w dobie, gdy preferowane jest stale dobre samopoczucie, kreowanie się na człowieka sukcesu, nikt jednak nie jest ze stali. Jeśli emocje nie są wyrażane należycie, organizm może zacząć się buntować. Pojawiają się objawy psychosomatyczne, jak bóle głowy, uczucie mdłości, nudności, zmęczenie, trudności w zasypianiu lub przeciwnie – ospałość. Osoby tłumiące emocje mogą cierpieć na depresję lub inne zaburzenia nastroju.

Zaburzenia emocjonalne mogą prowadzić również do trudności interpersonalnych, rzutować na kontakty z otoczeniem, odbijać się na najbliższych. Zdrowa emocjonalnie osoba umie przeżywać i nazywać to, czego doświadcza. Nie należy pogrążać się w rozpaczy, ale czasem akceptacja smutku i niezadowolenia są nieodzowne, żeby przeżyć żałobę po stracie czy po rozstaniu, a potem dalej żyć.

Niektórzy mają zwyczaj wypłakiwania swoich smutków w poduszkę. Chociaż przez lata negatywnie postrzegano takie postępowanie, dziś już wiadomo, że jest to korzystne z wielu względów. Płacz oczyszcza emocje, ale nie tylko.

Zobacz WIDEO i poznaj zaskakujące korzyści ze szlochania o zmierzchu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza