Trwa ładowanie...

Pielęgniarz założył się o śniadanie. Naraził życie noworodka

Avatar placeholder
15.12.2023 12:05
Pielęgniarz
Pielęgniarz (Instagram/@middleeastmonitor)

Choć lekarze i pielęgniarze powinni mieć zawsze na względzie dobro pacjenta, zdarzają się skandale. W jednym z egipskich szpitali dwaj mężczyźni postanowili zażartować, doprowadzając do bardzo niebezpiecznej sytuacji.

Pielęgniarz naraził życie dziecka
Pielęgniarz naraził życie dziecka (Instagram)

1. Niebezpieczny zakład. Wykonywał zastrzyk z zasłoniętymi oczami

Do groźnej sytuacji doszło w szpitalu Abu Qarqas w prowincji Minya w Egipcie, o czym informuje Middle East Monitor. Jak wynika z postów zamieszczonych w mediach społecznościowych, pielęgniarz oraz jego przyjaciel założyli się ze sobą o to, że jeden z nich z zasłoniętymi oczami wykona noworodkowi zastrzyk. Mężczyźni założyli się o śniadanie.

Nagranie nieodpowiedzialnego zakładu trafiło do internetu. Widać na nim, jak mężczyzna z zawiązanymi oczami próbuje wkłuć się w stópkę noworodka. Kilkukrotnie wkłada i wyjmuje igłę, nie mogąc trafić w odpowiednie miejsce. Gdy w końcu wykonuje poprawne wkłucie, zdejmuje opaskę z oczu.

Nagranie wywołało oburzenie w internecie. Komentujący, zebrani pod filmem opublikowanym na Instagramie, nie mogli opanować złości.

"Ten pielęgniarz musi iść do więzienia i nie powinien mieć możliwości wykonywania zawodu",

"Co za drań, naraża dziecko z powodu głupiego zakładu",

“Wstyd, nie jest prawdziwym mężczyzną, nie jest człowiekiem”.

To tylko niektóre z komentarzy napisanych przez wściekłych użytkowników.

Jak podaje Middle East Monitor, to nie jedyny skandal, jaki ostatnio miał miejsce w egipskich szpitalach. W rządowej placówce w prowincji Menufia doszło do pobicia pielęgniarek przez jednego z oficerów armii. Jedna z nich w konsekwencji poroniła.

Egipski system opieki zdrowotnej jest od lat w opłakanym stanie. W szpitalach brakuje lekarzy i specjalistów, są również niedobory leków oraz środków medycznych. Według egipskiego Ministerstwa Zdrowia na 10 000 mieszkańców przypada około dziesięciu lekarzy. Rekordowa liczba medyków wyjeżdża pracować do krajów europejskich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze