Trwa ładowanie...

Pięciolatka zyskała sławę z dnia na dzień. Okrzyknięto ją najpiękniejszą dziewczynką na świecie

 Karolina Rozmus
29.08.2022 15:01
Dzięki fotografce dziś dziewczynka robi międzynarodową karierę
Dzięki fotografce dziś dziewczynka robi międzynarodową karierę (Instagram)

Gdy przed kilkoma latami fotografka Mofe Bamuyiwa opublikowała zdjęcia Jare Ijalana, na jej punkcie w kilka chwil oszalał cały świat. Została okrzyknięta najpiękniejszą, a Bamuyiwa namówiła matkę pięciolatki, by założyła córce konto w mediach społecznościowych. Dziś jest twarzą wielu magazynów i bierze udział w pokazach mody.

Jare kilka lat później nadal olśniewa urodą
Jare kilka lat później nadal olśniewa urodą (Instagram)
spis treści

1. Te fotki podbiły serca milionów

Jare Ijalana urodziła się 1 stycznia 2014 roku i pochodzi z plemienia Joruba w zachodniej części Nigerii. W dniu piątych urodzin miała wykonaną sesję zdjęciową przez Bamuyiwa, właścicielkę studia fotograficznego "BMB". Niezwykła uroda dziewczynki zachwyciła kobietę do tego stopnia, że postanowiła opublikować kilka fotek na swoim koncie na Instagramie.

"Chcę, żeby wszyscy zobaczyli potencjał Jare" – napisała wówczas. W ciągu kilku godzin zdjęcia Jare zyskały setki tysięcy polubień i dziesiątki komentarzy.

"Chciałam ukazać czas, w którym jesteśmy zawieszeni między dzieciństwem a wkroczeniem w dorosłość, aby uchwycić to na wieczność! Choć mogłam sprawić, by się uśmiechnęła, to wybrałam moment, w którym miała naturalny wyraz twarzy, abyśmy mogli zobaczyć to w jej oczach!" – dodała Bamuyiwa pod jednym ze zdjęć.

2. Trzy piękności są na Instagramie

Jare nie jest jedyną pięknością w swojej rodzinie. Dlatego za namową fotografki dziewczynka oraz dwie jej siostry otrzymały swój własny profil w mediach społecznościowych.

The_j3_sisters dokumentuje zarówno codzienność, jak i bajkowe sesje zdjęciowe sióstr – 11-letniej Joby i sześcioletniej Jomiloju.

Obecnie dziewczynki mają aż 161 tysięcy obserwatorów, którzy zachwyceni są urodą nigeryjskich piękności.

3. Dziewczynka robi światową karierę

Pamiętna fotografia otworzyła Jare bramy do sukcesu – dziewczynka wzięła udział w tegorocznym wielkim wydarzeniu świata modowego, London Fashion Week.

"To prawdziwy zaszczyt robić pokaz ze wspaniałymi projektantami mody z całego świata! Dziękuję Bogu. Dziękuję też mojej mamie, która pracuje 24 godziny na dobę przez cały tydzień i mojemu tacie również! Słowa nie są w stanie opisać mojej radości i wdzięczności! Te słowa kieruję też do moich pięknych sióstr, Joby i Jomi, bez nich nie byłoby mnie tutaj. Reprezentuję je!" – napisała 8-letnia obecnie Jare na profilu.

Dziewczynka nie tylko bierze udział w pokazach mody, ale też może poszczycić się zdjęciami okładkowymi do wielu magazynów. Z kolei fotografka, dzięki której twarze Jare znają miliony, deklaruje, że chce dokumentować kolejne etapy w życiu Nigeryjki i jej sióstr. Zdjęcia mają być swoistą podróżą przez całe życie dziewczynek.

Karolina Rozmus, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze