Ogniste imię. Brzmi swojsko, a nosi je tylko 47 pań w Polsce
Moda na imiona nieustannie ulega zmianie. W ostatnim czasie można zaobserwować, że największą popularnością cieszą się te tradycyjne. Niektórzy rodzice stawiają jednak na rzadkość i oryginalność.
1. Imię Ignacja
Wśród nietypowych i mało popularnych imion można przebierać naprawdę długo. Wiele z nich jednak wciąż czeka na odkrycie, a do tego grupy z pewnością możemy zaliczyć imię Ignacja.
Jak łatwo się domyślić, imię Ignacja to żeńska forma Ignacego. Choć znaczenie nie do końca jest jasne, najpopularniejsza teoria głosi, że wywodzi się od łacińskiego słowa "ignis", które oznacza "ogień".
Osoby o imieniu Ignacja często postrzegane są jako silne, pewne siebie i zdeterminowane, w końcu znaczenie imienia odnosi się do gwałtownego żywiołu. Wierzy się, że kobietom o tym imieniu z pewnością nie brakuje temperamentu.
Wśród znanych osób noszących to imię warto wymienić poetkę Ignację Piątkowską. Tak też brzmiało jedno z imion siostry Wolfganga Amadeusza Mozarta - Maria Anna Walburga Ignatia Mozart.
2. Popularność imienia
W naszym kraju imię Ignacja jest bardzo rzadkie. Obecnie nosi je zaledwie 47 kobiet. Jak wynika z rejestru PESEL, w ubiegłym roku otrzymało je dwie dziewczynki, z kolei rok wcześniej nadano je trzy razy.
Imieniny Ignacji przypadają na 6 lipca. W 2018 roku imię to doczekało się chrześcijańskiej patronki - Nazarii Ignacii March Mesy. Hiszpanka zakonnica była założycielką Zgromadzenia Misjonarek Krzyżowych Kościoła.
Nazaria Ignacia March Mesa spędziła życie na pomocy biednym, a także na promowaniu sprawiedliwości społecznej i wzmacnianiu roli kobiet w Kościele. Organizowała liczne działania edukacyjne i społeczne na rzecz najuboższych.
Ignacja wydaje się idealna dla rodziców, którzy poszukują oryginalnego i silnego imienia o bogatym znaczeniu. Tak nazwana dziewczynka z pewnością będzie się wyróżniać wśród rówieśników.
Dominika Najda, dziennikarka Wirtualnej Polski
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl