Trwa ładowanie...

Noworodek o wyglądzie staruszka. Tak wygląda 30 lat później

Avatar placeholder
21.04.2024 16:19
Noworodek o wyglądzie staruszka. Rodzice byli w szoku, gdy go zobaczyli
Noworodek o wyglądzie staruszka. Rodzice byli w szoku, gdy go zobaczyli (YouTube)

Tomm Tennent to chłopiec, który urodził się w latach 90. i zszokował rodziców swoim wyglądem. Przypominał małego staruszka z powodu nadmiaru skóry, która mogłaby pokryć jego ciało. Choroba chłopca był zagadką, co uczyniło go sensacją w świecie nauki.

spis treści

1. Tomm Tennent - noworodek o nietypowym wyglądzie

Tomm Tennent przyszedł na świat w 1993 roku w południowo-wschodniej Australii. USG wykonane w czasie ciąży wykazało pewne anomalie, ale nikt nie przewidywał, że będzie wyglądał w taki sposób.

- W momencie, gdy się urodził byłem zszokowany. Nie sądziłem, że człowiek lub małe dziecko może kiedykolwiek tak wyglądać - wspominał Geoff Tennent, ojciec Tomma, w rozmowie z 60MinutesAustralia.

Zobacz film: "Depresja u dzieci"

- Serce podskoczyło mi do gardła, ale jednocześnie cudownie było go podnieść i przytulić" - dodała Debbie Tennent, matka chłopca.

2. Wyjątkowy przypadek medyczny

Stan Tomma był niezwykły w kontekście medycznym, naukowcy nie mogli zrozumieć, dlaczego u chłopca wystąpił nadmiar skóry. Nie było możliwości, aby poddać go leczeniu, ponieważ jego stan zdrowia był zagadką. Pozostała jedynie nadzieja, że skóra dopasuje się do jego ciała wraz z wiekiem.

Tomm Tennent
Tomm Tennent (YouTube)

Sytuacja chłopca była na tyle niezwykła, że naukowcy postanowili zbadać ten przypadek. Tomm przeszedł wiele testów i badań, spędzając łącznie 2,5 miesiąca w centrum medycznym. Naukowcy podjęli się prawdziwego wyzwania, ponieważ nigdy wcześniej nie spotkali się z podobnym przypadkiem.

Po dokładnej analizie stwierdzono, że skóra chłopca jest podobna do skóry psów rasy shar pei. Wynikało to z faktu, że Tomm miał 100 razy więcej kwasu hialuronowego w skórze niż zwykły człowiek, podobnie było w przypadku szczeniąt tej rasy.

Pocieszające było to, że poziom kwasu hialuronowego u szczeniąt spada, gdy dorastają, co wpływa na wygląd skóry. Lekarze mieli nadzieję, że tak samo będzie u Tomma. Okazało się, że mieli rację!

3. Obelżywe komentarze

Zanim sytuacja wróciła do normy, Tomm i jego mama słyszeli wiele obraźliwych komentarzy.

- Byłam w miejscowej piekarni i podeszła do mnie pewna pani, która powiedziała: Jak można pokazywać takie dziecko w miejscach publicznych? Dziecko takie jak twoje powinno być trzymane w domu. Byłam tym zdruzgotana - wspomina matka Tomma.

Na początku dzieci w szkole nie chciały się z nim bawić, ale z czasem znalazł prawdziwych przyjaciół, którzy go akceptowali. Mimo wszystko Tomm był zawsze dumą swoich rodziców.

- To dobry chłopak. Wszystko, co osiągnął zawdzięcza sobie…dobrze sobie radzi w szkole, zresztą ze wszystkim sobie radzi - mówił ojciec chłopca.

Ma 30 lat i jest szczęśliwym mężem
Ma 30 lat i jest szczęśliwym mężem (Facebook)

Obecnie Tomm ma 30 lat i rzadko dzieli się informacjami o swoim prywatnym życiu, zdradził jednak, że znalazł miłość i wziął ślub. Prawdopodobnie para mieszka w stanie Victoria w Australii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze