Trwa ładowanie...

Nowe rekomendacje MEiN: Zaszczepieni uczniowie będą mogli przyjść na zajęcia stacjonarne

Ministerstwo Edukacji i Nauki przedstawiło nowe zasady dotyczące nauki stacjonarnej i zdalnej. Okazuje się, że zaszczepieni uczniowie, którzy nie przebywają w izolacji ani na kwarantannie będą mogli uczestniczyć w zajęciach stacjonarnych.

Zobacz film: "Jak radzić sobie z infekcjami u dzieci?"

spis treści

1. Uczniowie będą mogli uczestniczyć w stacjonarnych zajęciach

Zgodnie z nowymi zaleceniami MEiN, uczniowie będą mogli uczestniczyć w stacjonarnych zajęciach, ale muszą spełnić pewne warunki. Powinni być zaszczepieni, nie przebywać w izolacji ani na kwarantannie.

Rzeczniczka Ministerstwa Edukacji i Nauki Anna Ostrowska powiedziała, że zasady te nie będą wprowadzane obowiązkowo we wszystkich szkołach.

- Jest to możliwość, którą dajemy dyrektorom, aby faktycznie względem swoich potrzeb i na podstawie wiedzy, o tym, jaki mają lokal, jakie mają możliwości, jak wygląda praca w tej danej placówce, aby mogli tak ułożyć plan zajęć, tak przygotować uczniów do zajęć, żeby móc wykorzystać takie rozwiązanie - tłumaczy Anna Ostrowska.

Minister edukacji Przemysław Czarnek w rozmowie z Polskim Radiem powiedział, że uczniowie w wyniku zdalnego nauczania ponieśli wiele konsekwencji. Dodał, że może dojść do sytuacji, gdy wszystkie szkoły przejdą na tryb zdalnego nauczania. Jeśli okaże się, że służba zdrowia będzie na skraju wydolności, to według ministra, nauczanie online będzie najlepszym rozwiązaniem. Zdaniem Przemysława Czarnka, uczniowie powinni skorzystać z możliwości nauczania stacjonarnego, które pozytywnie wpływa na ich rozwój. Powinni chodzić do szkoły dla własnego dobra.

Ministerstwo Edukacji i Nauki, biorąc pod uwagę dane od kuratorów, poinformowało, że 96,0 proc. przedszkoli oraz placówek wychowania przedszkolnego, a także 81,5 proc. szkół podstawowych i 82,7 proc. szkół ponadpodstawowych pracowało w środę w systemie stacjonarnym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.