Przejdź na WP

Nowa funkcja na Facebooku. O co chodzi?

Facebook wprowadza nową funkcję. Przycisk "Przekaż datek/Wesprzyj organizację NON Profit" ma ułatwić wspieranie zbiórek charytatywnych przez internautów. Nowe narzędzie największego portalu społecznościowego na świecie zachwala nawet Agata Kornhauser-Duda, Pierwsza Dama RP.

Zobacz film: "Tak wygląda centrum danych Facebooka"

Przycisk "Donate" z powodzeniem funkcjonuje już na amerykańskim Facebooku. Umożliwia prowadzenie zbiórek charytatywnych oraz ułatwia wpłacanie pieniędzy na tego typu cele w czasie prowadzonych przez serwis aukcji.

Jak podaje serwis Wirtualne Media, opcja dostępna będzie także dla polskich organizacji samorządowych, dla których Facebook jest jednym z kanałów komunikacji.

1. Sposoby przekazywania datków

Pieniądze za pośrednictwem Facebooka na konto organizacji samorządowych będzie można przekazywać na trzy sposoby.

Po pierwsze – we wpisie. Każda osoba, która posiada konto na Facebooku będzie mogła dodać do swojego wpisu przycisk o nazwie "Przekaż datek". Może być to wpis w formie tekstu, filmu czy zdjęcia.

Nowy przycisk już funkcjonuje
Nowy przycisk już funkcjonuje (Facebook.com/FundacjaRaknRoll)

Po drugie – w nagłówku strony. To opcja dla organizacji pozarządowych.

I po trzecie – w transmisji na żywo. Widzowie będą mogli udzielić wsparcia finansowego w trakcie trwania transmisji oraz po jej zakończeniu i umieszczeniu na stronie.

Prawda o obwisłych piersiach zdemaskowana. Fit Matka Wariatka podbija internet
Prawda o obwisłych piersiach zdemaskowana. Fit Matka Wariatka podbija internet [5 zdjęć]

To, że najsurowszymi sędziami dla kobiet są inne kobiety, wie każda z nas. Nikt tak nie skrytykuje twojego...

zobacz galerię

Ciekawą opcją są także "zbiórki urodzinowe". Możliwość ich przeprowadzenia ma każdy użytkownik Facebooka, który udostępnił na portalu inormację o dacie swoich urodzin. "Zbiórkę urodzinową" może utworzyć maksymalnie dwa tygodnie przed tą datą. Żeby to zrobić, najpierw trzeba wybrać organizację pozarządową, na rzecz której chcemy zebrać środki.

Facebook zapewnia, że zbiórki nie będą obciążone opłatami z tytułu pośrednictwa w zbieraniu datków.

2. Już po testach

Nową funkcjonalność Facebooka przetestowały już wybrane organizacje pozarządowe. Irena Kowalczyk ze Schroniska w Korabiewicach Viva zaznacza, że opcja "Przekaż datek/Wesprzyj organizację NON Profit" bardzo ułatwi zbiórkę pieniędzy na rzecz zwierząt.

Przeczytaj także:

Bardzo kosztowne, ale niezbędne w mieszkaniu

Pomysł chwali także Agata Kornhauser-Duda. - Obecność trzeciego sektora w mediach społecznościowych i internecie jest niezwykle potrzebna – cytują Wirtualne Media. - Jestem przekonana, że nowe narzędzia pozwolą na efektywną realizację celów statutowych i lepsze niż kiedykolwiek działanie na rzecz wspólnego dobra.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.