Trwa ładowanie...

Nietypowa praca domowa dla 8-latki. Rodzice zawiadomili policję

Avatar placeholder
09.06.2023 09:18
Nietypowa praca domowa. Rodzice zawiadomili policję
Nietypowa praca domowa. Rodzice zawiadomili policję (East News, Twitter)

Gdy rodzice ośmioletniej dziewczynki zobaczyli treść zadania domowego, przetarli oczy ze zdumienia. Ich córka miała "zrobić zdjęcie, jak siedzi w wannie i odrabia lekcje". Taką pracę domową otrzymały dzieci uczęszczające do drugiej klasy chrześcijańskiej szkoły podstawowej. Sprawa trafiła na policję.

spis treści

1. Zdjęcie w wannie jako zadanie domowe

Misty oraz Christopher Dunham z USA są rodzicami ośmioletniej McKenzie. Dziewczynka wróciła ze szkoły i pokazała im spis zadań do wykonania w domu. Jeden z punktów wzbudził ich niepokój. Obok ćwiczenia psalmów oraz nauki literowania znalazło się "zrobienie fotografii w wannie podczas odrabiania pracy domowej". Sprawę nagłośniła telewizja CBS47.

Rodzice byli zgodni.

Zobacz film: "Jak możesz pomóc maluchowi odnaleźć się w nowym środowisku?"

- To nie jest miejsce, w którym dziecko powinno sobie robić zdjęcia - mówią cytowani na stronie stacji. Jednocześnie postanowili wyjaśnić sprawę z nauczycielką, która wyznaczyła takie zadanie domowe.

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Kobieta poinformowała, że chodziło o dobrą zabawę i sprecyzowała, że dziecko może wejść do wanny w pidżamie lub szkolnym mundurku. Jednak takie uzasadnienie nie przekonało rodziców ośmiolatki.

2. Sprawa zgłoszona na policję

Zaniepokojeni rodzice postanowili zgłosić sprawę odpowiednim służbom. Według nich taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Poinformowali nie tylko administrację szkoły Victory Christian Academy, ale również biuro szeryfa Jacksonville.

Otrzymali wyjaśnienie, z którego wynikało, iż zadanie zostało wybrane z internetowego zasobu dedykowanego nauczycielom, a ich placówka nie była pierwszą, która je wykorzystała podczas zajęć szkolnych. Mimo to zadanie usunięto, aby w przyszłości nie doszło do podobnych sytuacji.

- Z pewnością przy zadawaniu tego ćwiczenia nikt nie kierował się złymi intencjami. Choć z pozoru wydawało się niewinne, to z ostrożności i w celu uniknięcia przyszłych nieporozumień, zdecydowaliśmy się usunąć je - poinformował pastor Jesse Latta, który zarządza akademią.

3. Dziecko zostało wyrzucone ze szkoły

Gdy wydawało się, że sprawa została zakończona, rodzice doznali kolejnego szoku. Szkoła postanowiła skreślić ich córkę z listy uczniów.

- Dostaliśmy telefon ze szkoły. Powiedzieli nam, że powinniśmy wypisać dziecko z placówki. Gdy odmówiliśmy, usłyszeliśmy, że w takim razie szkoła zrobi to na drodze administracyjnej - mówi mama dziewczynki.

Niestety władze placówki szkolnej nie chcą komentować tej sytuacji.

- Zrobiła dobrze, że powiedziała rodzicom, że nie czuje się z czymś komfortowo. Teraz płaci za to cenę - podsumował całe zajście ojciec McKenzie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze