Trwa ładowanie...

Nie wierzyli, że dziewczynka jest prawdziwa. Gdy zobaczyli jej mamę, poznali prawdę

Avatar placeholder
17.09.2022 12:17
Nie wierzyli, że dziewczynka jest prawdziwa. Gdy zobaczyli jej mamę, poznali prawdę
Nie wierzyli, że dziewczynka jest prawdziwa. Gdy zobaczyli jej mamę, poznali prawdę (Facebook)

Idealne ciała i twarze - w dobie filtrów i Photoshopa są na wyciągnięcie reki. Gdy w mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia pewnej dziewczynki, internauci byli przekonani, że jej uroda została "podkręcona" przez grafika. Jednak gdy spojrzymy na zdjęcia jej mamy, przekonamy się, że to nie zasługa obróbki tylko genów.

Nie wierzyli, że dziewczynka naprawdę tak wygląda
Nie wierzyli, że dziewczynka naprawdę tak wygląda (Facebook)

1. Wyjątkowa uroda

W dobie filtrów na Instagramie i programów do obróbki graficznej zdjęć, internauci nie za bardzo wierzą w perfekcyjny wizerunek "internetowych piękności". Wystarczy kilka kliknięć i już możemy mieć idealną cerę, pełne usta czy duże oczy. Nikogo więc nie powinien dziwić fakt, że gdy w mediach społecznościowych zaczęły krążyć zdjęcia ślicznej dziewczynki, nie każdy wierzył, że jej uroda jest dziełem natury.

Pojawiły się głosy, że mała dziewczynka nie jest prawdziwa
Pojawiły się głosy, że mała dziewczynka nie jest prawdziwa (Facebook)

Rzeczywiście, mała Tajka wygląda tak pięknie, że wręcz nierealnie. Ogromne oczy, delikatnie rysy, piękne usta - jest idealna. Do tego prezentuje nienaganny styl.

Wkrótce po publikacji fotografii pojawiły się głosy, że mała dziewczynka nie jest prawdziwa, tylko została stworzona w programie graficznym. Wtedy by zamknąć usta niedowiarkom, swoje zdjęcie postanowiła opublikować mama małej ślicznotki.

Dziewczynka z mamą
Dziewczynka z mamą (Facebook)

I wtedy już stało się jasne, że dziewczynka wyjątkową urodę odziedziczyła po swojej rodzicielce. Kobieta wygląda bardzo młodo. Podobnie, jak córka, ma wielkie oczy i delikatne rysy twarzy.

Jednak to geny, a nie filtry - orzekli internauci.

Gdy matka opublikowała swoe zdjęcia, wszystko stało się jasne
Gdy matka opublikowała swoe zdjęcia, wszystko stało się jasne (Facebook)

2. Retuszowanie zdjęć wpływa negatywnie na samoocenę

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że nadmierny retusz zdjęć jest ogromnym problemem, który może nieść ze sobą szereg negatywnych skutków, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży.

- Najbardziej negatywny wpływ na zdrowie młodych osób ma Instagram. Korzystanie z tego serwisu prowadzi do obniżenia własnej oceny, negatywne postrzeganie swojego ciała i ogólne obniżenie nastroju - mówi w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Joanna Jałowiec, redaktor naczelna PRoto.pl.

Również Mateusz Banaszkiewicz, psycholog zdrowia z Uniwersytetu SWPS, autor bloga poświęconego podnoszeniu jakości życia, w rozmowie z Vogue.pl podkreślił, że retuszowanie zdjęć wpływa negatywnie na samoocenę użytkowników portali społecznościowych.

- Sprawia, że stają się bardziej krytyczni wobec swojej aparycji, co czasami może prowadzić do bardzo niekorzystnych dla zdrowia sposobów zmiany wyglądu w realnym życiu - wyjaśnia Banaszkiewicz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze