Trwa ładowanie...

Naturalny sposób na uporanie się z bólem stawów, pleców i nóg. Wystarczą dwa składniki, które masz w domu

Avatar placeholder
15.09.2021 13:32
Żelatyna ma właściwości odbudowywania tkanki łącznej w stawach
Żelatyna ma właściwości odbudowywania tkanki łącznej w stawach (facebook.com)

Masz do wyboru - użyć lekarstwa naturalnego pochodzenia lub gotowego, zakupionego w aptece. Wybór zapewne byłby prosty, podobnie jak przygotowanie naturalnej mieszanki, która pomoże pozbyć się bólu stawów, pleców oraz nóg. Odczujesz jej działanie już po tygodniu regularnego stosowania. Nie musisz martwić się o dostepność składników, z pewnością masz je u siebie w domu.

spis treści

1. Bóle stawów i mięśni

Bóle stawów są kojarzone zwykle z dolegliwościami osób starszych. A jednak bóle nóg lub pleców występują też w znacznie młodszym wieku. Wiąże się to z tym, że młodzi ludzie w coraz mniejszym stopniu uprawiają sporty oraz zażywają ruchu, a więcej czasu spędzają w pozycjach siedzących, np. przed komputerem.

Wszystkie wymienione wyżej schorzenia można oczywiście eliminować różnymi sposobami. W przypadku dolegliwości stawowych warto zadbać o to, aby im przeciwdziałać, jeszcze zanim na dobre zaczną się z nimi kłopoty. Dobrze byłoby, aby stosować przy tym naturalne i sprawdzone metody.

Zobacz film: "Jak zadbać o prawidłowe relacje z dzieckiem?"

Prezentujemy naturalną mieszankę, która z pewnością pomoże uporać się z problemem bólu stawów, pleców oraz nóg. Przepis jest bardzo prosty.

2. Co jest potrzebne i jak przygotować mieszankę?

Do przygotowania specyfiku potrzeba zaledwie dwóch składników, które większość osób ma zawsze w domu. Chodzi o żelatynę oraz wodę. Przygotuj 150 g żelatyny - wystarczy aż na 1 miesiąc kuracji. Przygotuj także 1/4 filiżanki zimnej wody.

Wieczorem wsyp 5 g żelatyny do filiżanki z wodą. Wymieszaj dobrze całość i zostaw tak aż do rana. Przez noc żelatyna zamieni się w galaretkę.

Rano wypij taką mieszankę na czczo. Można do tego dodać sok, miód, jogurt lub kwaśną śmietanę. Rezultaty zauważysz mniej więcej po tygodniu stosowania tego specyfiku. Bóle pleców, stawów czy nóg znacznie się zmniejszą.

3. Dlaczego ta mieszanka jest skuteczna?

Jak wiadomo, żelatyna jest pochodzenia zwierzęcego. Uzyskuje się ją z tkanki łącznej bydła, konkretnie ze ścięgien, kości oraz chrząstek. Ma sporo właściwości leczniczych.

Zawiera dwa aminokwasy - prolinę i hydroksyprolinę. Pełnią one ważną rolę przy odbudowywaniu tkanek łącznych w stawach. Powodują ich lepszy wzrost. Jest to bardzo ważne, ponieważ z biegiem lat oraz w przypadku znacznego obciążania stawów, tkanki te zanikają, powodując problemy ruchowe.

Żelatyna ma także inne właściwości prozdrowotne dla organizmu. Oprócz pozytywnego wpływu na stawy, między innymi:

  • wzmacnia mięsień sercowy;
  • pomaga w utrzymaniu zdrowego stanu skóry;
  • wspomaga przemianę materii;
  • wzmacnia paznokcie i włosy;
  • zwiększa sprawność umysłową;
  • zapobiega i hamuje rozwój osteoporozy;
  • zwiększa wytrzymałość więzadeł oraz ścięgien.

Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: Żelatyna na stawy i nie tylko. Wypróbuj kurację.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze