Trwa ładowanie...

Naturalne konsekwencje

Co jakiś czas – niestety zbyt często - słyszymy o koszmarnych przypadkach przemocy wobec dzieci. Media opisują sytuacje zaniedbywania małych ludzi, braku poszanowania praw dzieci przez dorosłych w przedszkolach, żłobkach, rodzinach zastępczych czy szkołach i niestety bardzo często w rodzinnych domach.

Zobacz film: "Pomysły na rodzinną aktywność fizyczną"

Dorośli zdają się nie dostrzegać w dziecku człowieka, lekceważą je i nie znają i nie rozumieją jego potrzeb. Nie mówiąc już o umiejętności ich zaspokajania.

Nieustannie zastanawiam się czemu się tak dzieje?

Coraz częściej przychylam się do opinii, że nie zdajemy sobie sprawy z tego jakie dzieci mają prawa i jakie w związku z tym my – rodzice mamy obowiązki.

Przeczytaj artykuły na ten temat:

Zobacz, co na ten temat sądzą rodzice na forum Parenting.pl:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.