Trwa ładowanie...

Nastolatka walczy o swoje prawa

Gdyby to była twoja córka, czułbyś się komfortowo wysyłając ją do męskiej toalety? - pyta fotograf Meg Bitton, publikując na swoim profilu na Facebook'u zdjęcie nastoletniej dziewczynki. Przeciwstawia się tym samym nowym regulacjom prawnym w stanie Karolina Północna, według których transseksualiści muszą korzystać z publicznych toalet zgodnie z płcią wpisaną w metryce urodzenia. Sfotografowana dziewczynka urodziła się bowiem jako chłopiec.

Zobacz film: "Jak możesz pomóc maluchowi odnaleźć się w nowym środowisku?"

Corey Maison
Corey Maison

"Gdyby to była twoja córka, czułbyś się komfortowo wysyłając ją do męskiej toalety? Ja też nie. Bądź sprawiedliwy, bądź miły, bądź pełen empatii. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany – pisze dalej artystka pod zdjęciem nastolatki Corey Maison.

120 mln dziewcząt na całym świecie to ofiary przemocy seksualnej
120 mln dziewcząt na całym świecie to ofiary przemocy seksualnej [5 zdjęć]

UNICEF alarmuje – około 120 milionów dziewcząt na całym świecie poniżej 20. roku życia doświadczyło przemocy...

zobacz galerię

Corey urodziła się jako chłopiec, jednak psychicznie czuła się dziewczyną. Tak też się ubiera i zachowuje. Zgodnie z nowym prawem powinna korzystać z męskich toalet publicznych. Jednak zamiast podporządkować się stanowemu prawu, Corey walczy o prawa człowieka.

Głośno mówi o problemie transpłciowych nastolatków w Stanach Zjednoczonych. Jej wizerunek obecny jest w mediach w całym kraju, a publiczny profil na Facebook'u lubi niespełna 30 tysięcy użytkowników. Dziewczyna podkreśla zagrożenie, szczególnie dla kobiet, jakie płynie z nowych regulacji.

Działalność Corey spotyka się z ogromnym wsparciem zupełnie nieznanych jej osób. Jednak w komentarzach pod zdjęciem pojawiły się też wypowiedzi krytyczne wobec nastolatki. Nie zwraca jednak na nie uwagi, ponieważ wierzy, że działa w słusznej sprawie.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.