Trwa ładowanie...

2-latka nagle zaczęła krzyczeć. Tak skończył się dzień plażowania

Avatar placeholder
09.07.2024 00:34
Nagle 2-latka zaczęła krzyczeć. Bolesny finał plażowania
Nagle 2-latka zaczęła krzyczeć. Bolesny finał plażowania (Facebook, Pixabay )

Podczas wyjazdu z dzieckiem na plażę, niezwykle ważne jest, aby pamiętać o zabezpieczeniu go przed słońcem. Poparzenia słoneczne to poważne zagrożenie, ale nie tylko one mogą zepsuć beztroski czas spędzony nad wodą. Przypadek małej dziewczynki pokazuje, że na plaży mogą czyhać inne niebezpieczeństwa, które mogą prowadzić do bolesnych oparzeń.

spis treści

1. Niespodziewane zagrożenie na plaży

Wakacje to czas relaksu, a jednym z najpopularniejszych sposobów na spędzanie wolnego czasu latem jest plażowanie. Rodzina małej Sadie postanowiła spędzić słoneczny dzień na plaży Thorpe Bay w Essex w Wielkiej Brytanii. Dwulatka początkowo biegała po piasku w sandałkach, ale szybko je zdjęła, ponieważ kamyczki i piasek drażniły jej delikatne stopy. Nagle z plaży dobiegł przeraźliwy krzyk.

- Usłyszeliśmy płacz. Stała zaledwie dwa metry przed nami. Potem zaczęła przeraźliwie krzyczeć - wspomina ten feralny dzień Jo Pais, ciocia dziewczynki, którą cytuje "Daily Mail".

Myśląc, że dziecko poparzyło się gorącym piaskiem, natychmiast zaczęła polewać jej stopy wodą. Wtedy zauważyła resztki jednorazowego grilla, które były ukryte w piasku. To one były przyczyną bolesnych oparzeń.

Zobacz film: "Cyfrowe drogowskazy ze Stacją Galaxy i Samsung: część 3"

Mała Sadie szybko trafiła do szpitala. Stopy dziewczynki pokryły duże pęcherze, a ból był nie do zniesienia. Ciocia Sadie apeluje do wszystkich plażowiczów:

- Jeśli używacie przenośnych grilli, upewnijcie się, że po skończeniu są one całkowicie wygaszone. Nigdy nie wiadomo, kto potem będzie tamtędy przechodził.

2. Dziecko weszło w ognisko

Niestety, przypadek Sadie nie jest odosobniony. W zeszłym roku w nad Jeziorem Smerzyńskim w Polsce trzyletnia dziewczynka doznała oparzeń, gdy stanęła na niedostatecznie przysypane ognisko.

- Córka cierpiała ogromnie i przeraźliwie płakała z bólu - wspominała jej matka w rozmowie z "Eską".

Takie wydarzenia są przestrogą dla wszystkich. W miejscach publicznych, gdzie organizowane są grille i ogniska, należy zachować szczególną ostrożność. Po zakończonej zabawie trzeba dokładnie ugasić ogień i uprzątnąć miejsce, aby nie stanowiło zagrożenia dla innych.

3. Jak reagować w przypadku oparzenia skóry u dziecka?

Jeśli dziecko dozna oparzenia, ważne jest, aby natychmiast podjąć odpowiednie kroki:

Schłodzenie miejsca oparzenia - schładzaj skórę chłodną (nie lodowatą) wodą przez co najmniej 10-15 minut.

Unikanie stosowania maści i kremów - nie stosuj domowych środków, maści ani kremów na świeże oparzenia.

Ochrona przed zakażeniem - delikatnie osłoń oparzone miejsce sterylnym opatrunkiem lub czystą gazą.

Szybki kontakt z lekarzem - w przypadku poważniejszych oparzeń lub pojawienia się pęcherzy, niezwłocznie skonsultuj się z lekarzem lub zadzwoń po pogotowie.

Zachowując ostrożność i dbając o bezpieczeństwo na plaży, możemy zapewnić naszym dzieciom zdrową i radosną zabawę, wolną od bolesnych niespodzianek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze