Międzynarodowe imię oznaczające "łaskę". Polacy je uwielbiają
To imię od lat bije rekordy popularności w Polsce. Wygląda na to, że w nadchodzącym czasie nic nie zmieni tego trendu. To nie powinno nikogo dziwić, gdyż to imię nie tylko przyjemnie brzmi, ale ma także ciekawe znaczenie. Dodatkowo - nadawane jest w 32 językach!
1. Jak wybierać imię dla dziecka?
Znalezienie odpowiedniego imienia dla dziecka to wielki test dla przyszłych rodziców. Inspiracji można szukać wszędzie, a każda z nich może pomóc w podjęciu decyzji.
Część rodziców optuje za podtrzymaniem rodzinnej tradycji, wybierając dla swoich pociech imiona, które były noszone przez poprzednie pokolenia.
Inną inspiracją może być lista najpopularniejszych imion, co roku udostępniana przez Ministerstwo Cyfryzacji. Warto również przemyśleć znaczenie imienia, jego brzmienie razem z nazwiskiem oraz możliwe zagraniczne warianty.
Warto wspomnieć, że istnieje możliwość skorzystania z usług profesjonalisty w tej dziedzinie, a najbardziej uznaną ekspertką jest Taylor A. Humphrey z Nowego Jorku. Bardzo często doradza gwiazdom, a za swoje usługi wystawia pokaźne faktury. Najwyższa opiewała na kwotę ok. 120 tys. złotych.
2. Międzynarodowe imię męskie
Za najbardziej uniwersalne oraz miedzynarodowe - ma ono swoje odpowiedniki w 32 językach - uchodzi imię Jan. Od wielu lat nie traci na popularności w Polsce i plasuje się w pierwszej trójce ulubionych imion męskich.
To imię wywodzi się z Biblii i oznacza "łaskę od Boga". Chociaż jego pochodzenie jest hebrajskie, przejęte zostało przez grekę i łacinę.
Mężczyzna o tym imieniu wyróżnia się analitycznym myśleniem. Osoby noszące imię Jan w dzieciństwie niczym soczewka skupiają na sobie uwagę otoczenia.
To imię zwłaszcza w młodym wieku podkreśla cechy indywidualisty. Osoby noszące je, oczekują troskliwej opieki. Pragną też mocno wpływać na decyzje innych. Bardzo chętnie przejmują inicjatywę w działaniu. Dzieciństwo przebiega w otoczeniu rodziny, przyjaciół i znajomych.
3. Imię, które kochają Polacy
Ulubione imię Polaków jest mocno zakorzenione w naszej historii i religii. Warto tu przywołać proroka - Jana Chrzciciela oraz św. Jana- apostoła.
Imię to w przeszłości uważane było za królewskie, co pokazują kroniki - de facto napisane również przez Jana (Długosza). Jego szlachetne pochodzenie sprawiało, że przechodziło z pokolenia na pokolenia, z czasem uchodząc za tradycyjne.
A który Polak nie kocha tradycji?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl