Trwa ładowanie...

Mężczyzna urodził dziecko. Pierwszy taki przypadek w Wielkiej Brytanii (WIDEO)

Avatar placeholder
10.01.2019 12:56

Hayden Cross urodził się jako Paige. Od dziecka miał poczucie, że jego ciało jest dla niego obce. W szkole średniej identyfikował się jako osoba transseksualna.

Transseksualizm jest jednym z zaburzeń tożsamości płciowej, w którym identyfikacja płciowa nie zgadza się z płcią morfologiczną. Przyczyny tego zjawiska nie są do końca wyjaśnione. Szacuje się, że transseksualizm dotyka ok. 4,6 osób na 100 000. Hayden, mimo że urodził się jako kobieta, identyfikował się z płcią męską.

"Żadne z nas nie utożsamia się w pełni z płcią, z którą się urodziliśmy". Oto pierwsza zmiennopłciowa rodzina
"Żadne z nas nie utożsamia się w pełni z płcią, z którą się urodziliśmy". Oto pierwsza zmiennopłciowa rodzina [4 zdjęcia]

Louise i Nikki Draven pochodzą z Middlesborough w Anglii. Oboje nie utożsamiają się ze swoją biologiczną

zobacz galerię

W 2015 roku otrzymał dokumenty, w których było napisane, że nazywa się Hayden Cross i jest mężczyzną. Hayden chciał rozpocząć procedurę korekcji płci, która obejmuje m.in. terapię hormonalną, test życia i zabiegi chirurgiczne, które polegają na zmianie zewnętrznych cech płciowych tak, aby przypominały płeć, z którą identyfikuje się osoba transseksualna.

Hayden chciał w przyszłości mieć biologiczne dzieci, dlatego wystąpił o możliwość zamrożenia komórek jajowych, w celu ich późniejszego wykorzystania. Nie otrzymał jednak na to pozwolenia od Brytyjskiego Towarzystwa Medycznego.

Znalazł więc inny sposób na to, aby zostać rodzicem. Więcej w wideo.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Dowiedz się więcej:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze