Trwa ładowanie...

Medic Deo® Cotton – skarpetki zdrowotne z trójwarstwową dzianiną frotte

Avatar placeholder
28.11.2016 14:35
Medic Deo® Cotton – skarpetki zdrowotne z trójwarstwową dzianiną frotte
Medic Deo® Cotton – skarpetki zdrowotne z trójwarstwową dzianiną frotte

Informacja prasowa

Najważniejszym zadaniem skarpetek jest ochrona naszych stóp przez zimnem. Jeżeli zapewniają dodatkowe bonusy − na przykład nie uciskają, są przewiewne, wielofunkcyjne i dbają o dobrą formę naszych nóg – są już właściwie produktem doskonałym. Nie musimy daleko szukać i wzdychać z tęsknoty za tym ideałem. Wystarczy wypróbować skarpetki zdrowotne Medic Deo® Cotton z trójwarstwową dzianiną frotte.

Skarpetki zdrowotne Medic Deo® Cotton zarejestrowane są jako wyrób medyczny. Produkowane i doskonalone we współpracy z lekarzami, fizjoterapeutami i pacjentami. Może je nosić każdy dbający o wygodę i profilaktykę stóp, ale stworzono je z myślą o najbardziej wymagających stopach: z cukrzycą, stanami zapalnymi skóry, grzybicą, obrzękami stóp, nadpotliwością, otyłością i zaburzeniami krążenia.

Specjalna konstrukcja cholewki, czyli ściągacza skarpetki i niewielka domieszka nowoczesnej Lycry® w składzie sprawiają, że dopasowują się świetnie do nogi, przylegając do niej jak druga skóra, a jednocześnie nie uciskając jej.

Zobacz film: "Witaminy w ciąży"

Ucisk na nogę udało się ograniczyć do minimum, koniecznego do tego, żeby skarpetki nie zsuwały się z nogi. Są bardzo elastyczne i nie tamują przepływu krwi, dlatego ich noszenie jest komfortowe nawet dla opuchniętych nóg.

Miejsca stóp narażone na otarcia i urazy są chronione przez miękką trójwarstwową dzianinę frotte. Opaska elastyczna na śródstopiu uniemożliwia niepożądane przesuwanie się skarpetki na nodze. Wszystkie te cechy sprawiają, że skarpetki Medic Deo® Cotton znakomicie sprawdzą się jako odzież sportowa.

Płaski szew nad palcami gwarantuje wygodę nawet posiadaczom wyjątkowo wrażliwych stóp, na przykład stóp diabetyków.

Skarpetki hamują rozwój grzybów i bakterii, zapobiegając przykremu zapachowi podczas użytkowania. Tę właściwość zawdzięczają zastosowaniu trwałej, odpornej na spieranie, opatentowanej apretury antybakteryjnej i antygrzybiczej szwajcarskiej firmy Sanitized®.

Apretura to inaczej uszlachetnianie materiału przez nadanie mu nowych, lepszych cech, które uprzyjemniają jego użytkowanie i czynią zdrowszym. Jest ona trwale związana z materiałem i odporna na spieranie.

Do produkcji skarpetek Medic Deo® Cotton używana jest czysta bawełna − naturalna przędza najwyższej jakości.

Dlaczego skarpetki Medic Deo® Cotton są idealne dla naszych stóp? Mają szczególne właściwości, bo są:

  • bezuciskowe (nie upośledzają krążenia w nogach),
  • z płaskim szwem (nie powodują otarć),
  • bardzo elastyczne (możemy je zakładać nawet na opuchnięte nogi),
  • antybakteryjne i antygrzybicze (zapobiegają infekcjom i normalizują florę bakteryjną skóry),
  • przewiewne (umożliwiają prawidłowe wydzielanie i parowanie potu, pozwalają na swobodny dostęp powietrza do skóry),
  • antyzapachowe (działają jak bezzapachowy dezodorant, dlatego skarpetki nie mają zapachu nawet po całym dniu noszenia),
  • chronią przed zimnem i przed urazami.

Skład: bawełna (80%), poliamid (17%), Lycra® (3%), apretura Sanitized®

Rozmiary: 35-37, 38-40, 41-43, 44-46, 47-49 (oprócz koloru białego)

Kolory: biały, popielaty + szary, czarny

Cena: ok. 13 zł

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze