Trwa ładowanie...

Matka podała dziecku antydepresanty? 5-latki nie udało się uratować

 Katarzyna Prus
19.01.2023 13:03
Śledczy ustalają co było przyczyną śmierci dziecka
Śledczy ustalają co było przyczyną śmierci dziecka (East News)

Zwłoki 5-letniej dziewczynki znaleziono w jednym z domów w Dąbrównie na Pomorzu, obok leżała jej matka, która trafiła do szpitala. Z nieoficjalnych informacji wynika, że kobieta mogła podać córce antydepresanty, a potem sama je zażyła. Sprawę bada prokuratura.

spis treści
Na razie nie wiadomo, co było przyczyną śmierci 5-latki
Na razie nie wiadomo, co było przyczyną śmierci 5-latki (East News)

1. Nie żyje 5-letnia dziewczynka

Tragedia w Dąbrównie. Prokuratura Rejonowa w Lęborku wszczęła śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci 5-latki z Dąbrówna (pow. słupski). W domu, w którym znaleziono ciało dziewczynki, była jej matka. Kobieta trafiła do szpitala. Informacje przekazała w środę w rozmowie z PAP, prok. Dorota Frączek.

Na dzisiaj była planowana sekcja zwłok dziecka. "Dopiero wtedy będziemy wiedzieć więcej i ewentualnie rozważać zasadność zmiany bądź nie kwalifikacji prawnej" - tłumaczyła prok. Frączek.

Na ciele dziewczynki nie znaleziono widocznych śladów, które mogłyby świadczyć o tym, że ktoś się przyczynił do jej śmierci.

2. Matka podała córce antydepresanty?

"Na tym etapie przesłuchani zostali świadkowie, którzy pojawili się na miejscu zdarzenia, mieli wiedzę na temat ujawnienia zwłok dziecka. Dalsze czynności będą uzależnione od wyników sekcji" - dodała Frączek.

Tymczasem, jak wynika z ustaleń RMF FM, zwłoki dziewczynki znaleziono obok nieprzytomnej matki. 32-latka miała podać swojej córce leki na depresję, na którą sama się leczyła. Potem sama miała je zażyć.

Pomoc wezwał mąż kobiety i ojciec dziewczynki, bo nie mógł się dostać do domu. Para miała jeszcze dwóch synów w wieku 4 miesięcy i 12 lat.

3. Gdzie szukać pomocy?

Jeżeli zauważysz u siebie albo bliskich niepokojące zmiany w zachowaniu – obniżony nastrój, problemy ze snem, utratę zainteresowań, brak zadowolenia z życia, niechęć do życia, zamartwianie się, niepokój itp. – nie zwlekaj, tylko porozmawiaj ze specjalistą.

W sytuacji zagrożenia życia (nasilone myśli samobójcze, chęć zrobienia sobie/komuś krzywdy, zaburzenia świadomości, urojenia) nie wahaj się, tylko dzwoń pod numer alarmowy 112.

4. Telefony zaufania

Jeżeli potrzebujesz rozmowy z psychologiem przez telefon, dzwoń pod:

  • Kryzysowy Telefon Zaufania 116 123; czynny codziennie od 14.00 do 22.00
  • Antydepresyjny Telefon Zaufania 22 484 88 01; czynny od poniedziałku do piątku od 15.00 do 20.00, dyżurują tu też lekarz psychiatra i seksuolog
  • Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji 22 594 91 00; czynny w środy i czwartki od 17.00 do 19.00
  • Telefon Zaufania Młodych 22 484 88 04; czynny od poniedziałku do soboty od 11.00 do 21.00
  • Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111; czynny całodobowo 7 dni w tygodniu

Pomoc znajdziesz też w Ośrodkach Interwencji Kryzysowej. Są one nie tylko w dużych aglomeracjach, ale też mniejszych miastach. Najbliższy ośrodek znajdziesz przez internet. OIK-i działają w większości całodobowo, jest tam możliwość rozmowy telefonicznej czy bezpłatnego umówienia się na spotkanie z psychologiem, interwentem kryzysowym, prawnikiem.

Katarzyna Prus, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze